X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister energii: bez oświadczenia ceny prądu pozostaną takie jak dotychczas

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 18:11
– Ci wszyscy, którzy korzystają z taryfy G, czyli głównie gospodarstwa domowe, ale także wielu małych przedsiębiorców, nie składają oświadczeń – podkreślił w Trójce minister energii Krzysztof Tchórzewski. We wtorek mija termin składania dokumentów w sprawie zamrożenia cen prądu.
Audio
  • Krzysztof Tchórzewski: bez oświadczenia ceny prądu jak dotychczas (Puls Trójki)
Minister energii Krzysztof Tchórzewski
Minister energii Krzysztof TchórzewskiFoto: Ministerstwo Energii / Twitter

13 sierpnia upływa termin składania oświadczeń pozwalających na zamrożenie cen prądu w drugiej połowie roku. Dokument potwierdzający status odbiorcy końcowego należy złożyć u dostawców energii. Pozwoli to na utrzymanie w drugim półroczu tego roku cen energii z 30 czerwca ubiegłego roku.

– Nie ma takiej formuły, że decyduje to, czy ktoś jest przedsiębiorcą, czy nie. Decyduje to, jaka jest umowa z energetyką zawodową. Tam, gdzie jest taryfa regulowana, nie trzeba składać oświadczenia – powiedział gość "Pulsu Trójki".

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister wyjaśnił, że po poprawnym złożeniu oświadczania i jego przyjęciu, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z rządowych dopłat do energii.

– Dostawcy wyznaczają ceny rynkowe, giełda określa ceny energii. Do nich dochodzi koszt wynikający z ceny uprawnień do emisji CO2, które gwałtownie wzrosły i to pchnęło ceny w górę – przypomniał Krzysztof Tchórzewski. Minister ocenił jednak, że nie ma zagrożenia, by dostawcy energii mogli spekulować. – Jest regulator, który nie tylko zajmuje się taryfą, pilnuje, by ceny nie były za wysokie dla ludności, ale też kieruje się zasadą uzyskania przez dostawcę zysku zasadnego. Regulator nie dopuści, by był to zysk nadmierny – powiedział minister.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Mariusz Krzemiński
Gość: Krzysztof Tchórzewski (minister energii)
Data emisji: 12.08.2019
Godzina emisji: 17.43

pg/gs

Czytaj także

Krzysztof Tchórzewski: energetyka konwencjonalna i odnawialna uzupełniają się

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 14:48
Odnawialne źródła energii rozwijają kraje zamożniejsze, również Polskę coraz bardziej stać na ich rozwój - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas Konwencji Programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowelizacja ustawy o cenach prądu. Przedłużony termin składania oświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 21:47
W Sejmie przegłosowano nowelizację ustawy o cenach prądu. Termin składania sprzedawcom energii oświadczeń został wydłużony do 13 sierpnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamrożenie cen energii elektrycznej. Ostatni dzwonek dla firm na złożenie oświadczenia

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 11:38
Jutro minie termin składania oświadczeń pozwalających na zamrożenie cen prądu w drugiej połowie roku. Mogą je składać między innymi właściciele mikro i małych firm, a także osoby zarządzające szpitalami i jednostkami sektora finansów publicznych.
rozwiń zwiń