Puls Trójki. Waldemar Buda: życzylibyśmy sobie, żeby opozycja miała swoje projekty

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 20:56
– Życzylibyśmy sobie, żeby, tak jak my mamy swoje projekty i je pokazujemy, żeby podobnie było po stronie opozycji – mówił w radiowej Trójce Waldemar Buda, wiceszef Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, komentując sprawę hasztagu #SilniRazem. – Temat hasztagu nie jest najważniejszy w kampanii wyborczej, bo ta kampania nie toczy się na Twitterze, czy Facebooku, tylko w terenie – mówiła Anna Maria Żukowska z Lewicy. 
Audio
Konferencja akcji Silni Razem
Konferencja akcji "Silni Razem"Foto: PAP/Tomasz Gzell

Goście "Pulsu Trójki" komentowali sprawę hasztagu #SilniRazem, który w ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym szefa KPRM Michała Dworczyka i zastępcy rzecznika partii Radosława Fogla, jest przykładem "systemowego, obrzydliwego, wulgarnego hejtu". 

"Hasztag nie jest najważniejszy"

– Temat hasztagu #SilniRazem nie jest najważniejszy w kampanii wyborczej, bo ta kampania nie toczy się na Twitterze, czy Facebooku, tylko w terenie, bo tam jesteśmy obecni cały czas – mówiła w "Pulsie Trójki" Anna Maria Żukowska. 

Dopytywana, dlaczego w takim razie zabrała w tej sprawie głos, przyznała, że było to raczej "sarkastyczne stwierdzenie". – Odkąd powstał ten hasztag na Twitterze, zwolennicy jego użytkowania usiłowali mnie przekonać, że jest on ponadpartyjny i wspiera całą opozycję, nie ma nic wspólnego z jednym komitetem wyborczym. Dzisiaj zobaczyliśmy zdjęcie busa oklejonego tym hasztagiem, co oznacza, że jest to oficjalny materiał jednego komitetu wyborczego – wyjaśniła Żukowska. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

"Opozycja zajmuje się sobą"

– Rzeczywiście jest tak, że opozycja zajmuje się sama sobą, ale w złym tego słowa znaczeniu – mówił Waldemar Buda. 

Dopytywany, dlaczego PiS zorganizowało konferencję prasową w sprawie tego hasztagu, odparł, że PiS "takich działań nie akceptuje". – Wolelibyśmy, żeby jednak nie podkradano sobie materiałów, haseł, aby była siłą, moc sprawcza, by własne pomysły mieć i je kreować i przeradzać w konkretne pomysły dla Polaków. To nam się na pewno nie podoba, to jest dowód naszego oburzenia – podkreślił. 

– Życzylibyśmy sobie, żeby, tak jak my mamy swoje projekty i je pokazujemy, żeby podobnie było po stronie opozycji. Okazuje się, że tak nie jest i nad tym ubolewamy – mówił Waldemar Buda. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Anna Maria Żukowska (Lewica), Waldemar Buda (wiceszef Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju)
Data emisji: 16.09.2019
Godzina emisji: 17.45

mbl/ml

Czytaj także

Jarosław Gowin: muszę zaprotestować przeciwko sankcjom, które dotknęły prof. Nalaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 08:40
– To autonomiczna decyzja władz uczelni, ale prof. Nalaskowski może odwoływać się do rzecznika dyscyplinarnego działającego przy ministerstwie – powiedział w Trójce wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Przewodniczący Porozumienia odniósł się do kontrowersji wokół decyzji UMK w Toruniu o zawieszeniu prof. Aleksandra Nalaskowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek: opozycja, mówiąc o zamachu stanu, chce wzbudzać niepokoje

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 10:50
– Mówienie o tym, że będzie zamach stanu, coś się wydarzy, że będzie jakiś pakiet specustaw, ma na celu wywołanie pewnych niepokojów – mówił Paweł Sałek w "Śniadaniu w Trójce", odnosząc się do przerwy w obradach Sejmu. Gośćmi audycji byli również Stanisław Tyszka, Zbigniew Kuźmiuk, Robert Tyszkiewicz, Michał Woś i Krzysztof Gawkowski.
rozwiń zwiń