Łukasz Schreiber: "SokzBuraka" to kwintesencja działań PO opartych na nienawiści i insynuacjach

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 18:33
– "SokzBuraka" to profil bez wątpienia hejterski – powiedział na antenie Trójki Łukasz Schreiber, poseł PiS i sekretarz stanu w KPRM. Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej stwierdził z kolei, że "w sytuacji ostrego konfliktu politycznego granice są przekraczane i musimy zrobić wszystko, by do tego nie dochodziło".
Audio
  • Łukasz Schreiber (PiS) i Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) o działalności profilu "Sok z Buraka" (Puls Trójki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Artem Oleshko/ Shutterstock

Nie cichną głosy oburzenia ws. serwisu internetowego "SokzBuraka", który publikuje materiały często wymierzone w polityków związanych z partią rządzącą. Dziennikarze tygodnika "Sieci" ustalili, że za stronami i profilami społecznościowymi pod nazwą SokzBuraka stoją osoby związane z Platformą Obywatelską.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Mamy do czynienia z profilem bez wątpienia hejterskim, który nie tylko w sposób obrzydliwy atakował osoby działające w życiu publicznym, ale także celowo kłamał i manipulował faktami na innych profilach z nim powiązanych. Ten profil wspiera Koalicję Obywatelską, co do tego nikt nie ma wątpliwości. Jest też kwintesencją działania PO. Chodzi o nienawiść, insynuacje i brak jakiegokolwiek pozytywnego pomysłu na funkcjonowanie. Oczekuję wyjaśnienia tej historii – powiedział Łukasz Schreiber.

komputer gra gracz 1200.jpg
Tak funkcjonuje "SokzBuraka". Powiązania hejterskiego profilu z PO

Jerzy Meysztowicz dodał, że "rzeczywiście nie wszystkie rzeczy, które tam się pojawiają mu się podobają". – Natomiast jest różnica między zorganizowanym hejtem przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a portalem, na którym pojawiają się prześmiewcze teksty dotyczące członków PiS. Nie zmienia to faktu, że w sytuacjach ostrego konfliktu politycznego granice są przekraczane i musimy zrobić wszystko, by do tego nie dochodziło, bo to budzi agresję, która przechodzi w przemoc – dodał Jerzy Meysztowicz

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszaliśmy również temat sprawy kamienicy prezesa NIK Mariana Banasia.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Łukasz Schreiber (poseł PiS, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera), Jerzy Meysztowicz (.Nowoczesna)
Data emisji: 23.09.2019
Godzina emisji: 17.44

koz/kw