Wiceminister edukacji: 6-procentowa podwyżka dla nauczycieli będzie wypłacona

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 19:12
– 6-procentowa podwyżka dla nauczycieli jest zagwarantowana w budżecie i będzie wypłacona - powiedział na antenie Trójki wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć.  
Audio
  • Maciej Kopeć o podwyżkach dla nauczycieli (Puls Trójki)
Wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopec
Wiceminister edukacji narodowej Maciej KopecFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

ZNP zaopiniował negatywnie propozycję rozporządzenia MEN o minimalnych stawkach wynagrodzenia nauczycieli. Oczekuje podwyżki od 1 stycznia płac nauczycieli o 15 proc.

Wiceprezes związku Krzysztof Baszczyński podkreślił, że ZNP oczekuje zmiany systemu wynagradzania nauczycieli, a także wiążących deklaracji w sprawie zapowiadanych przez ministra podwyżek dla wszystkich nauczycieli o 6 proc. od września 2020 r.

Dariusz Piontkowski 1200.jpg
Szef MEN: nie widzę specjalnych powodów do protestów nauczycieli

– Te pieniądze będą zagwarantowane w budżecie i nauczyciele od 1 września otrzymają podwyżkę wysokości 6 proc. Te środki będą wypłacone. Premier mówił o tym zresztą w swoim exposé. - powiedział Maciej Kopeć.

Wiceminister edukacji narodowej pytany o szanse na 15-procentową podwyżkę stwierdził, że "realizacja tych żądań na ten moment jest nierealna". – Gdyby przyjąć te warianty i przeliczniki, które proponują związki zawodowe to roczny koszt dla budżetu wyniósłby pomiędzy 18 a 23 miliardy złotych. Jest rzeczą oczywistą, że taki kształt podwyżki jest niemożliwy do realizacji w ciągu jednego roku – podsumował Maciej Kopeć.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Maciej Kopeć (wiceminister edukacji narodowej)
Data emisji: 05.12.2019
Godziny emisji: 17.45

koz/gs

Czytaj także

Wojciech Szarama o dymisji Mariana Banasia: mam nadzieję, że przemyśli całą sytuację

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 18:34
– Mam nadzieję, że Marian Banaś jeszcze przemyśli całą sytuację i podejmie decyzję o dymisji – powiedział na antenie radiowej Trójki poseł PiS Wojciech Szarama, odnosząc się do oczekiwań dymisji szefa NIK ze stanowiska. Sprawę komentował również poseł PO Zbigniew Konwiński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt COP25. Paweł Sałek: dyskusja skoncentruje się na wprowadzeniu handlu emisjami

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 18:34
- Dyskusja w Madrycie będzie koncentrować się na tym, żeby wprowadzić handel emisjami. Państwa, które miały nadwyżkę emisji, mogłyby wówczas ją sprzedać tym krajom, które miałyby jej niedobór - mówił w "Pulsie Trójki" Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy w sprawach klimatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Jach: Polska jest znacznie bezpieczniejszym krajem niż kilka lat temu

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 18:28
- Obecność wojsk amerykańskich w Polsce daje gwarancję naszego bezpieczeństwa. Poza tym Polska wydaje duże fundusze na unowocześnianie armii i jej wyszkolenie - mówił w "Pulsie Trójki" Michał Jach, poseł PiS. Do sprawy bezpieczeństwa naszego kraju odniósł się - w kontekście szczytu NATO w Londynie - również Paweł Szramka, polityk Kukiz'15. 
rozwiń zwiń