Sprawa tzw. willi Kwaśniewskich. Poseł komisji ds. specłużb: rozmawiano kodem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 18:44
– Pani Jolanta Kwaśniewska ze swoją rozmówczynią posługiwały się kodem, mówiąc m.in. o zielonych butach czy o europejskich butach. Nie trzeba być wielkim analitykiem, by rozumieć o co chodzi – mówił w Trójce Michał Jach (PiS) z komisji ds. służb specjalnych. Poseł Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica) ocenił, że odtajnione przez CBA materiały nie są ważne.
Audio
  • Michał Jach (PiS) (komisja ds. służb specjalnych), poseł Dariusz Wieczorek, Nowa Lewica o ujawnionych dokumentach CBA (Puls Trójki)
Budynek Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie
Budynek Centralnego Biura Antykorupcyjnego w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało materiały ze śledztwa dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym. O opublikowanie materiałów do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry zwrócił się pod koniec stycznia minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Rzecznik ministra koordynatora Stanisław Żaryn powiedział TVP Info, że w chwili zakupu nieruchomości w Kazimierzu Dolnym Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy nie mieli szansy posiadać ujawnianych wcześniej dochodów i stanu majątkowego.

PAP Kazimierz Dolny willa Kwaśniewscy 1200.jpg
Sprawa tzw. "willi Kwaśniewskich". Sprawdź, o czym mówi raport CBA

Dariusz Wieczorek, Nowa Lewica, stwierdził w Trójce, że chyba po raz pierwszy upubliczniane są materiały w takiej sprawie i że nie są one ważne.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Jeśli pada zdanie, że lepiej, aby była telewizja satelitarna, bo Olek chce oglądać mecze … – mówił Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości, członek ds. służb specjalnych.

Wniosek o odwołanie szefa CBA

Sejm rozpatrzyć ma podczas tego posiedzenia m.in. wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Michał Jach (PiS) (komisja ds. służb specjalnych) powiedział, że wniosek o odwołanie szefa CBA jest nieuzasadniony – dodał, że nie ma tam merytorycznych uzasadnień . Z kolei poseł Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica) będzie głosował na odwołaniem szefa CBA, bo ma zastrzeżenia wobec pracy służb specjalnych.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Michał Jach (Prawo i Sprawiedliwość, komisja ds. służb specjalnych), Dariusz Wieczorek (poseł, Nowa Lewica)
Data emisji: 13.02.2020
Godzina emisji: 17.45

agkm/kr