X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawa tzw. willi Kwaśniewskich. Poseł komisji ds. specłużb: rozmawiano kodem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 18:44
– Pani Jolanta Kwaśniewska ze swoją rozmówczynią posługiwały się kodem, mówiąc m.in. o zielonych butach czy o europejskich butach. Nie trzeba być wielkim analitykiem, by rozumieć o co chodzi – mówił w Trójce Michał Jach (PiS) z komisji ds. służb specjalnych. Poseł Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica) ocenił, że odtajnione przez CBA materiały nie są ważne.
Audio
  • Michał Jach (PiS) (komisja ds. służb specjalnych), poseł Dariusz Wieczorek, Nowa Lewica o ujawnionych dokumentach CBA (Puls Trójki)
Budynek Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie
Budynek Centralnego Biura Antykorupcyjnego w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowało materiały ze śledztwa dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym. O opublikowanie materiałów do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry zwrócił się pod koniec stycznia minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Rzecznik ministra koordynatora Stanisław Żaryn powiedział TVP Info, że w chwili zakupu nieruchomości w Kazimierzu Dolnym Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy nie mieli szansy posiadać ujawnianych wcześniej dochodów i stanu majątkowego.

PAP Kazimierz Dolny willa Kwaśniewscy 1200.jpg
Sprawa tzw. "willi Kwaśniewskich". Sprawdź, o czym mówi raport CBA

Dariusz Wieczorek, Nowa Lewica, stwierdził w Trójce, że chyba po raz pierwszy upubliczniane są materiały w takiej sprawie i że nie są one ważne.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Jeśli pada zdanie, że lepiej, aby była telewizja satelitarna, bo Olek chce oglądać mecze … – mówił Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości, członek ds. służb specjalnych.

Wniosek o odwołanie szefa CBA

Sejm rozpatrzyć ma podczas tego posiedzenia m.in. wniosek Koalicji Obywatelskiej o odwołanie szefa MSWiA i koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego.

Michał Jach (PiS) (komisja ds. służb specjalnych) powiedział, że wniosek o odwołanie szefa CBA jest nieuzasadniony – dodał, że nie ma tam merytorycznych uzasadnień . Z kolei poseł Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica) będzie głosował na odwołaniem szefa CBA, bo ma zastrzeżenia wobec pracy służb specjalnych.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: Michał Jach (Prawo i Sprawiedliwość, komisja ds. służb specjalnych), Dariusz Wieczorek (poseł, Nowa Lewica)
Data emisji: 13.02.2020
Godzina emisji: 17.45

agkm/kr