Wiceminister rozwoju: po "tarczy antykryzysowej" będą kolejne działania

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 19:05
– Od jutra zaczynamy pracę na kolejnymi ewentualnymi rozwiązaniami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur, mówiąc o "tarczy antykryzysowej" i dalszej rządowej pomocy dla polskich przedsiębiorców.
Audio
  • Krzysztof Mazur o pomocy dla przedsiębiorców w czasie pandemii koronawirusa (Puls Trójki)
Krzysztof Mazur
Krzysztof MazurFoto: www.gov.pl

Sejm pracuje nad rozwiązaniami proponowanymi w ramach "tarczy antykryzysowej". Posłowie, którzy zajmują się rządowym projektem muszą zapoznać się z ponad 250 poprawkami. Wieczorem 27 marca mają wrócić do obrad.  Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, ogłaszając przerwę do godz. 21:00, uprzedziła, że czas ponownego powrotu do pracy nad tak zwaną tarczą antykryzysową może się wydłużyć o godzinę lub dwie.

premier sejm 1200 pap.jpg
Premier: proszę Sejm, by w zgodzie przyjął "tarczę antykryzysową"

- Mam nadzieję, że dzisiaj w trybie wieczorno-nocnym zostanie przyjęta część tych poprawek, będziemy mieli głosowanie w Sejmie - powiedział Krzysztof Mazur, wskazując, że następnie projekt trafi do Senatu i na biurko prezydenta. Wiceminister potwierdził też w "Pulsie Trójki", że projekt przewiduje zwolnienie mikroprzedsiębiorstw z obowiązku opłacania składek ZUS przez trzy miesiące. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że na pewno będą potrzebne kolejne instrumenty - powiedział Mazur pytany, co dalej, jeśli po trzech miesiącach sytuacja na rynku się nie poprawi. Wskazał, że "w trakcie negocjacji w ciągu ostatnich 2-3 tygodni pojawiło się dużo pomysłów, które nie mogły się zmieścić w jednym akcie prawnym". - Od jutra zaczynamy pracę na kolejnymi ewentualnymi rozwiązaniami - powiedział wiceminister rozwoju. - Będziemy śledzili rozwój sytuacji i podejmowali kolejne działania - dodał.

1200.jpg
Rzecznik rządu: kontrole na granicach mogą obowiązywać dłużej niż inne ograniczenia

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której wiceminister na antenie odpowiadał m.in. na pytania dzwoniących przedsiębiorców.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Gość: Krzysztof Mazur (podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju)
Data emisji: 27.03.2020
Godzina emisji: 17.45

fc

 

Czytaj także

Premier: zrobię wszystko, by jak najłagodniej przeprowadzić Polskę przez czas perturbacji

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 00:39
- Kluczowym celem jest, aby polscy pracownicy przeszli przez kryzys bez utraty pracy i środków do życia, a polskie firmy - bez utraty płynności, biznesowego potencjału i wypracowanej pozycji w łańcuchach wartości - napisał premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu posiedzenia gospodarczego sztabu kryzysowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zatwierdził "tarczę antykryzysową". Szczegóły pakietu pomocy równego 10 proc. PKB

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 21:54
Ochrona zatrudnienia, zachowanie płynności w firmach, w tym m.in. przez pokrycie przez państwo składek na ZUS i dopłaty do wynagrodzeń - to rozwiązania, które zaakceptował rząd w ramach "tarczy antykryzysowej". Resort rozwoju szacuje wartość pakietu na co najmniej 10 proc. polskiego PKB.
rozwiń zwiń