Waldemar Kraska: spodziewam się kolejnych regulacji ograniczających naszą aktywność

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 17:12
– Piękna pogoda przez ostatnie kilka dni zachęcała do aktywności, jednak powinniśmy ją zdecydowanie ograniczyć. We wtorek mogą pojawić się kolejne regulacje –  powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Audio
  • Wiceminister zdrowia w rozmowie o przeciwdziałaniu pandemii koronawirusa w Polsce (Puls Trójki)
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: twitter.com/PolskiSenat

Tematem "Pulsu Trójki" były zalecenia wobec pandemii koronawirusa. – Kiedyś to się skończy, ale skutki gospodarcze mogą być odczuwalne przez następne lata. Jako lekarz patrzę jednak na to co się dzieje w kraju i cieszy mnie to, że na ulicach jest mało ludzi i podchodzą oni w ten sposób do zaleceń – zwrócił uwagę wiceminister.

– Piękna pogoda zachęcała do aktywności, ale była to zła rzecz. Pogoda nam sprzyja, ale powinniśmy zdecydowanie ograniczyć naszą aktywność, a we wtorek pojawią się kolejne restrykcje, które zmuszą nas do ograniczenia aktywności – zapowiedział Waldemar Kraska.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Potwierdzono 79 nowych przypadków koronawirusa. Łącznie blisko 2000 zainfekowanych

Minister zdrowia EN 1200.jpg
Minister zdrowia: mamy jeszcze możliwość hospitalizowania dużych grup pacjentów

– Miejsc w szpitalach jest ok. 10 tys. Jeżeli będzie ich za mało, mamy przygotowane szpitale z "drugiego łuku", które przekształcą się w szpitale dla osób z koronawirusem. Od dziś uruchamiamy tzw. izolatoria, dla tych, którzy nie muszą przebywać w oddziale zakaźnym, ale mają łagodny przejaw choroby. Chcemy takie osoby odizolować - zaznaczył Waldemar Kraska.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 30.03.2020
Godzina emisji: 16.48

pkr/gs

Czytaj także

Pijany mężczyzna straszył, że jest zakażony. Za ten "żart" grozi mu kara

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 18:51
Mieszkaniec Kłobucka w województwie śląskim, który po pijanemu straszył w sklepie innych klientów, że jest zakażony koronawirusem, może odpowiadać za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu lub bezprawne wywołanie alarmu. Policja zapowiada, że tego typu nieodpowiedzialne żarty nie będą bagatelizowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński: jeśli sytuacja się pogorszy, rozszerzymy "tarczę antykryzysową"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 20:52
- Przedstawiamy "tarczę antykryzysową", która ma pomóc także przedsiębiorcom i pracownikom działającym na polu kultury. Jeśli kryzys się zaostrzy, będziemy te działania rozszerzać - mówił w TVP Info wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: procentowy wzrost nowych zakażeń nieznacznie spada

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 10:02
- W sobotę wykryto jedno duże ognisko SARS-CoV-2, przez co statystyka zachorowań znacząco wzrosła, ale jeśli spojrzymy na wzrost procentowy zakażeń dzień do dnia, to on powoli, ale jednak spada – powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
rozwiń zwiń