Kosztowne święto Trzech Króli

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2011 18:31
Jeremi Mordasewicz (PKPP "Lewiatan"): Każdy dodatkowy wolny dzień to mniejsza sprzedaż o 5 mld w skali roku, to są straty dla firm rzędu 900 mln zł i to jest blisko 400 mln mniej wpływów do budżetu.
Audio

 - Powinniśmy sobie zdawać sprawę: nie da się mniej pracować i więcej zarabiać - mówił Jeremi Mordasewicz, ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Gość "Pulsu Trójki" zwrócił uwagę, że Polska i tak ma 13 dni świątecznych, podczas gdy w Europie jest to średnio 10 dni.

- Jesteśmy za tym, żeby święto Trzech Króli było prawdziwym, narodowym świętem, tak jak przez kilkaset lat - oznajmił  Janusz Łaznowski, członek Komisji Krajowej "Solidarności".  Gość "Pulsu Trójki" wyraził jednak niezadowolenie, że ustawodawca zlikwidował możliwość odebrania dnia wolnego za święto przypadające w sobotę.

Jeremi Mordasewicz stwierdził, że każde kolejne święto wydłuża termin zwrotu inwestycji. - Jak wiadomo poziom inwestycji w Polsce jest niski, a jeżeli jest niski, to trudno mówić o szybkiej modernizacji, czy tworzeniu nowych miejsc pracy - tłumaczył ekspert PKPP "Lewiatan".

  Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45.

 

(pg)

Czytaj także

Solidarność: dajcie im normalną Wigilię

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 09:20
"Podarujcie pracownikom handlu normalną Wigilię" z takim apelem zwróciła się Solidarność do wszystkich pracodawców.
rozwiń zwiń