Czas na zmiany w mediach

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2011 18:40
Jan Dworak (KRRiTV): Moim zamiarem jest odpartyjnienie mediów. Przywrócenie i oddanie ich społeczeństwu.
Audio
Jan Dworak
Jan DworakFoto: fot. W. Kusiński PR

Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, stwierdził, że nie wiadomo jak długo potrwa wybór nowych członków rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Dodał jednak, że cały proces musi się zakończyć do końca marca. Wtedy bowiem Krajowa Rada będzie musiała złoży sprawozdanie ze swojej działalności parlamentowi. Jeśli konkursy nie zakończą się do tego czasu, Rada może zostać rozwiązana.  

Gość „Pulsu Trójki” podkreślił, że pojawiły się nieoczekiwane trudności, gdyż w konkursach startują osoby zasiadające w obecnych radach nadzorczych, które trzeba ocenić z tego co dotychczas zrobiły. W przypadku telewizji są to skrajnie różne kryteria. 

– Z jednej strony Telewizja Polska osiągnęła w tym roku zupełnie dobry wynik. Wyszła z bardzo trudnej sytuacji materialnej, w której była jeszcze rok temu, ale z drugiej strony nastąpił poziom upartyjnia, jakiego do tej pory nie było w polskich mediach. Trzeba zważyć obie te kategorie – powiedział.

Dworak powtórzył, że jego zamiarem jest odpartyjnienie mediów i oddanie ich społeczeństwu. To jednak zależy od wielu czynników i nie wiadomo czy się powiedzie.
Jego zdaniem w ciągu ostatnich dwudziestu lat nastąpiła dewaluacja dobrych obyczajów w życiu publicznym, a zwłaszcza w mediach. - W publicznych mediach jedyną  metodą na ich zmiany jest wzajemne wyrzucanie się kolejnych ekip, które tam przychodzą – mówił.  Stanowczo sierdził, że chciałby skończyć z tym obyczajem.

- Myślę o tym, jak zatrzymać tę wirówkę nakręcających się złych emocji i złego obyczaju wzajemnego wyrzucania się rozmaitych ekip – powiedział. Pierwszym krokiem do tego ma być wybór  nowych rad nadzorczych.

Aby wysłuchać całej audycji wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(miro)

Czytaj także

Abonament powinien zostać

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2010 09:26
Nie można do końca uciec od politycznych wyborów w mediach publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dworak: połączmy TVP z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 01:15
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak mówi, że chciałby połączyć TVP z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rady nadzorcze TVP i RP do końca roku

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 20:50
Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 185 zgłoszeń kandydatów do rad nadzorczych w 17 rozgłośniach Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec przesłuchań do rad nadzorczych

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2010 08:48
Zakończyły się przesłuchania kandydatów do rad nadzorczych Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cyfryzacja to przyszłość radiofonii"

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2010 18:51
Cyfryzacja to konieczność i przyszłość radiofonii - podkreślali uczestnicy konferencji naukowej, która odbyła się w budynku Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarzasty czy Dworak. Który będzie górą?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 06:53
Ludzie powiązani z Ordynacką Włodzimierza Czarzastego są najliczniej reprezentowani wśród kandydatów do rady nadzorczej TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi o rady nadzorcze w TVP i PR

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 15:46
Cały czas mam nadzieję, że rozpisany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji konkurs zakończy się wyborem nowej, dobrej rady nadzorczej w TVP i Polskim Radiu - powiedział przewodniczący KRRiT Jan Dworak.
rozwiń zwiń