Polityka uległości zawiodła

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 10:00
Antoni Mężydło (PO): Rosjanie nigdy nie zrezygnują z mocarstwowego podejścia do naszego kraju.
Audio

Goście "Pulsu Trójki" komentowali wczorajszą konferencję rosyjskich ekspertów w sprawie katastrofy smoleńskiej.

- Rosjanie pokazali swoje oblicze. Wiara w rzetelność rosyjskiego śledztwa, pojednanie, otwartość okazała się naiwnością. Niewiele miesięcy minęło, a nasi sąsiedzi pokazali prawdziwą twarz. Teraz obserwujemy poniżanie Polski i słyszymy żarty o szympansie i samolocie dla idiotów – mówił Janusz Wojciechowski z PiS

Antoni Mężydło z Platformy Obywatelskiej przyznaje, że jego ugrupowanie nigdy do końca nie zaufało Rosjanom. – Zaczepki strony rosyjskiej mają wzbudzić w Polsce niepokój i podsycić wojnę polsko-polską – uważa.

Według Janusza Wojciechowskiego, PiS od początku poddawało w wątpliwość wiarę w  rzetelność rosyjskiego śledztwa. Uważa, że protesty PO dotyczące raportu MAKu są mocno spóźnione. Dodaje również, że Polska od początku powinna naciskać i domagać się wspólnego dochodzenia prawdy i międzynarodowej kontroli nad śledztwem.

- Kluczowy powinien być raport komisji Millera i nie należy się tutaj spieszyć. Musi być do końca dopracowany.  Putin wyczuł, że kwestia raportu MAKu jest dla nas bardzo istotna i spowodowała u nas osłabienie rządu, on tą kartą teraz rozgrywa – mówi polityk PO.

Europoseł Wojciechowski twierdzi, że Rosjanie wtłoczyli światu swoja wersję wydarzeń, a Polska w tej sprawie nie może nic już zrobić. – Pijany generał, niekompetentna załoga, szympans mógłby tym lepiej pokierować - to poszło w świat i tego nie odwrócimy. Rosjanie dali nam lekcję, że uległością niczego się nie osiągnie.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

Czytaj także

"Rosja ma nas tam, gdzie jej weszliśmy"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2011 03:40
Europoseł PiS Janusz Wojciechowski w ostrych słowach komentuje na blogu ustalenia MAK na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Mężydło: Balcerowicz ma trochę racji

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 07:56
Musimy wziąć pod uwagę głos Leszka Balcerowicza w sprawie OFE, bo on ma trochę racji - uważa poseł PO, Antoni Mężydło.
rozwiń zwiń