X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pośpiech złym doradcą w sprawie OFE

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 18:33
Beata Szydło (PiS): Tak ważna ustawa nie może być procedowana w ciągu dwóch tygodni, nie będzie nawet czasu na solidne przeczytanie całego projektu, tym bardziej, że jeszcze nie jest gotowy.
Audio

Jeszcze w marcu odbędą się czytania i pierwsze głosowanie nad projektem zmian w OFE. Marszałek Grzegorz Schetyna ogłosił kalendarz prac, a rząd chce, by zmiany weszły w życie już w maju.

Beata Szydło podkreśliła, że pośpiech jest złym doradcą, szczególnie przy tak ważnej ustawie. Zapowiedziała, że PiS złoży wniosek o wysłuchanie publiczne projektu rządowego, aby dać szansę wszystkim posłom na zapoznanie się z treścią projektu.

Senator Łukasz Abgarowicz (PO) podkreślił, że prace nad zmianami w systemie emerytalnym są przemyślane. - Pracujemy nad tym od początku kadencji i próbujemy nadrobić zaległości. Gdy wprowadzano OFE wiadomo było, że na ten cel trzeba będzie przeznaczyć część środków z prywatyzacji oraz zająć się reformą służb mundurowych, KRUS i III filaru. Dziś próbujemy doprowadzić do tego, by system był bezpieczny - podkreślił.

Senator dodał, że z 53 proc. długu publicznego, w stosunku do PKB, aż 16 proc. stanowi zadłużenie państwa wobec OFE. Dług ten narasta w tempie 2 proc. rocznie. - Nie stać nas na kontynuowanie dotychczasowego drogiego i ryzykownego postępowania, dziś trzeba się spieszyć - wyjaśnił.

Wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości dodała, że posłowie powinni także wysłuchać projektu jej partii dotyczącego dobrowolności wyboru. - Trzeba dać Polakom możliwość wyboru między gromadzeniem składek w ZUS a w OFE. Polacy są w stanie podjąć taką decyzję - stwierdziła. Zdaniem Beaty Szydło powinna także istnieć możliwość zmiany tej decyzji.

Posłanka nie potwierdziła czy Prawo i Sprawiedliwość zamierza zaskarżyć projekt rządowy do Trybunału Konstytucyjnego. - Musimy przeczytać całą tę ustawę i znaleźć rozwiązanie - stwierdziła.

 

Aby usłyszeć, jakie spory toczą się między poszczególnymi ministrami w sprawie zmian w OFE wystarczy kliknąć "Puls Trójki 8 marca" w boksie "Posłuchaj".


Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Szybkie zmiany w OFE niezgodne z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 14:19
Są wątpliwości, czy termin wprowadzenia zmian w OFE jest zgodny z konstytucją. Rząd zbyt szybko chce wcielić w życie nowelizację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS chce wolności wyboru między OFE i ZUS-em

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 16:49
Opozycja krytykuje zamieszanie wokół propozycji zmian w systemie emerytalnym i przygotowuje własny projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd zdecydował: składka do OFE spada z 7,3 proc. do 2,3 proc.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 18:01
Docelowo składka ta wyniesie 3,5 proc. - powiedział premier Donald Tusk.
rozwiń zwiń