Postawić zarzuty lub umorzyć

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 19:08
Katarzyna Piekarska (SLD): Trzeba uciąć spekulacje w sprawie więzień CIA w Polsce. Mam nadzieję, że prokuratura w krótkim czasie coś postanowi.
Audio

- W tej chwili wiemy tylko tyle, ile możemy się dowiedzieć z prasy, osoby, które się tą sprawa zajmują nie mogą nic ujawnić, gdyż sprawa jest ściśle tajna – powiedziała wiceprzewodnicząca SLD Katarzyna Piekarska. Jej zdaniem, aby uniknąć domniemań i plotek, należałoby tę sprawę ostatecznie wyjaśnić.

Zdaniem posła PiS Jarosława Sellina brak jakiejkolwiek wiedzy na temat tego, co kryje się pod pojęciem "tajne więzienia". – Nie wiemy czy one były, co się w nich działo, może to były chwilowe punkty przerzutowe? - zastanawiał się w "Pulsie Trójki".

Jego zdaniem najważniejsze jest, że Stany Zjednoczone są naszym sojusznikiem, a CIA ich organem państwowym i ze współpracy z tym krajem powinniśmy być zadowoleni.

Posłanka SLD przyznała, że w chwili obecnej brak wystarczającej wiedzy, ale gdyby potwierdziły się doniesienia o torturowaniu więźniów i wyłączeniu tych więzień spod polskiej kontroli, byłaby to sprawa skandaliczna. – Nie wyobrażam sobie jednak, by jakiś polityk wyraził zgodę na to, by w Polsce złamano konstytucję, umowy międzynarodowe i pogwałcono prawa człowieka – powiedziała.

Jarosław Sellin zwrócił uwagę na fakt, że śledztwo, które prokuratura prowadzi od trzech lat, nie zostało jeszcze zamknięte, a tymczasem dziennikarze podnoszą znaczenie sprawy nie posiadając dowodów ani potwierdzonej wiedzy. – W przekazach również medialnych trzeba się kierować poczuciem odpowiedzialności.

 

Aby usłyszeć, co posłowie sądzą o ujawnionych przez Mariusza Kamińskiego informacjach nt. kontaktów jednego z polityków PO z mafią, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Siwiec: Sprawę więzień CIA trzeba wyjaśnić jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 09:00
Europoseł SLD uważa, że należy sprawdzić czy łamano w nich prawa człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więzienia CIA jak potwór z Loch Ness

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 11:12
Roman Kuźniar (politolog): Polskie władze mogły nie wiedzieć, co się dzieje w więzieniach, w których Amerykanie mieli przetrzymywać osoby podejrzane o terroryzm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawda ważniejsza niż strach

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 13:43
Michał Szczerba (PO): Polacy zasługują na poznanie prawdy o rzekomych więzieniach CIA w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawska prokuratura: nie ma zarzutów w sprawie więzień CIA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2011 16:40
Rzecznik warszawskiej prokuratury apelacyjnej Zbigniew Jaskólski podkreśla, że prokuratorzy wciąż zbierają materiały w tej sprawie, więc nie mogą jeszcze postawić nikomu zarzutów.
rozwiń zwiń