Dziesiąte urodziny PiS: bilans zysków i strat

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2011 18:00
Rzecznik PiS, poseł Adam Hofman: Naszą największą porażką jest to, że pozwoliliśmy przejąć władzę Platformie Obywatelskiej.
Audio

Dokładnie dziesięć lat temu, 13 czerwca 2001 roku, powstała partia Prawo i Sprawiedliwość.

Rzecznik PiS, poseł Adam Hofman, zapowiedział, że partia nie zamierza świętować swoich urodzin. – Jeżeli zapytalibyśmy Polaków, którzy podróżują kolejami lub stoją w kolejkach do lekarza, czy partie polityczne mają powody, by za publiczne pieniądze świętować swój jubileusz, usłyszelibyśmy głosy sprzeciwu. Nie padłyby też życzenia szczęścia i zdrowia – dodaje gość Marcina Zaborskiego.

Zdaniem posła PiS największą porażką partii jest to, że pozwoliła na przejęcie władzy przez Platformę Obywatelską z Donaldem Tuskiem na czele.  

- Jestem dumny z naszych osiągnięć gospodarczych oraz tego, że przywróciliśmy godność grupom społecznym, które przez III Rzeczpospolitą zepchnięte zostały na margines – mówi Adam Hofman.

Zdaniem senatora PO Łukasza Abgarowicza wielkim sukcesem PiS były wybory prezydenckie, które wygrał Lech Kaczyński oraz wybory parlamentarne w wyniku których PiS uzyskał władzę. Porażką natomiast była koalicja stworzona z  partią Andrzeja Leppera.

- Porażką jest też utracenie umiejętności prowadzenia dialogu przez PiS. W tej partii jest dużo mądrych ludzi, którzy chcą  pracować dla dobra Polski. Bez rozmowy nie da się za wiele osiągnąć. PiS przez takie zachowanie sam stawia się na marginesie - uważa senator PO.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

(mz)

Czytaj także

Abonament nadal potrzebny

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 18:35
Krzysztof Luft, KRRiT: Telewizja Polska jest zaledwie w 13 procentach finansowana z abonamentu, cała reszta pochodzi z działalności komercyjnej. To bardzo niekorzystna sytuacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie realizujemy tyle, ile powinniśmy

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 19:14
Janusz Piechociński (PSL): Plan budowy dróg i autostrad wykonujemy tylko w 50 procentach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcieliśmy być prymusami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 19:00
Adam Giersz, minister sportu: Nikt przed nami nie oddawał wszystkich stadionów na rok przed ważną imprezą, taką jak Euro 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postaram się dobrze wykorzystać szansę

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 18:49
Łukasz Kamiński, poparty przez Sejm kandydat na szefa IPN: Politycy dali mi pewną możliwość wykazania, że jestem zdolny do takiej działalności.
rozwiń zwiń