Piekarska: nadszedł czas na pakt dla sportu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 18:24
- Wszyscy się zgadzamy, że z tym naszym sportem jest źle - mówi Katarzyna Piekarska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Audio
Piekarska: nadszedł czas na pakt dla sportu
Foto: TheUsher/sxc.hu/cc

Wprowadzenie kilkunastoletniego planu rozwoju polskiego sportu - to recepta minister sportu Joanny Muchy na zwiększenie liczby olimpijskich medali dla Polaków. Mucha negatywnie oceniła występ polskich sportowców w Londynie. W tegorocznych igrzyskach reprezentanci Polski wywalczyli 10 medali.
- Sam byłem kiedyś sportowcem, utrzymuję kontakt ze środowiskiem. Okazuje się, że 30-40 lat temu wyniki - wśród juniorów, w różnych dyscyplinach - osób nie z pierwszego czy drugiego miejsca, ale z trzydziestego były lepsze niż są teraz - powiedział w audycji "Puls Trójki" Marcin Święcicki z Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem mamy obecnie do czynienia z sytuacją, kiedy jest "czołówka", którą się trenuje i "usiłuje się z niej coś wydobyć", ale "nie wyławia się talentów" z mas.
Zdaniem Katarzyny Piekarskiej z SLD "nasz wynik na olimpiadzie to był niedobry sygnał". - Nadszedł czas na pakt dla sportu. Trzeba zacząć od podstaw - uważa gość "Pulsu Trójki. Zdaniem Piekarskiej należy się przyjrzeć w jakich warunkach dzieci ćwiczą w szkole i jak wyglądają zajęcia; przygotować model upowszechniania sportu i model wyławiania talentów.

Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiał Damian Kwiek

Czytaj także

Sport bez pieniędzy nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 12:00
Citius, altius, fortius. Szybciej, wyżej, mocniej. Motto igrzysk olimpijskich wprowadzono w 1913 roku. W założeniu - droga ku fizycznej doskonałości człowieka. Ale za jaką cenę? Dopingu, sprzedania się sponsorowi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś dzieciaki lepiej grają na playstation, niż w piłkę

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2012 13:50
Przeciętne wyniki polskich sportowców na Igrzyskach wywołały narodową dyskusję na temat słabnącej kondycji polskiego sportu, tymczasem specjaliści, alarmują, że będzie jeszcze gorzej, gdyż rośnie nam pokolenie, które nie umie zrobić fikołka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewiele zmienimy na następne igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 17:04
Minister sportu Joanna Mucha uważa, że w niewielkim już stopniu można będzie wpłynąć na efekt występu polskich zawodników w następnych igrzyskach olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro.
rozwiń zwiń