X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edukacja seksualna, czy utrudnianie aborcji? Spór w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 18:12
O kwestię prawa kobiet do aborcji spierali się w "Pulsie Trójki" Joanna Senyszyn (SLD) i Bartosz Kownacki (PiS).
Audio
Edukacja seksualna, czy utrudnianie aborcji? Spór w Trójce
Foto: sxc.hu/cc

- Głównym celem naszego projektu jest zmniejszenie liczby aborcji – mówiła Joanna Senyszyn o projekcie Sojuszu, który niedługo trafi pod głosowanie w Sejmie. Jest on niemal identyczny z projektem Ruchu Palikota, który niedawno odpadł z parlamentu miażdżącą większością głosów. Jak wyjaśniła europosłanka, projekt RP był niemal w całości kopią jej projektu z 2004 roku.

Polityk lewicy mówiła w "Pulsie Trójki", że "ponad 10 procent dziewcząt w wieku 13 lat uważa, że w ciążę zachodzi się od pocałunku". Użyła tego jako argumentu wskazującego na potrzebę edukacji seksualnej.

Bartosz Kownacki z Prawa i Sprawiedliwości zaczął od krytyki projektu SLD. - Moim zdaniem to świadczy o dużym infantylizmie politycznym SLD. Przed chwilą głosowaliśmy nad bardzo zbliżonym projektem Ruchu Palikota. Tym razem głosowanie również skończy się porażką – powiedział. Na to Senyszyn odpowiedziała, że projekt ma wywołać dyskusję, "która jest w Polsce potrzebna". - Udaje się, że nie ma problemu tych 200 tysięcy nielegalnych aborcji – powiedziała.

I rzeczywiście, Bartosz Kownacki tematu nielegalnych aborcji (których według różnych szacunków dokonuje się od ok. 80 do nawet ponad 200 tysięcy rocznie) nie poruszył. Mówił natomiast o aborcjach legalnych, krytykując prawo do przerywania ciąży z powodu choroby płodu. - Dla mnie pewną hipokryzją jest sytuacja, gdy możemy zabić dziecko w 30 tygodniu ciąży tylko dlatego, że stwierdzono u niego prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Downa. 90% legalnych aborcji to są aborcje z powodu zespołu Downa, albo zespołu Turnera – powiedział polityk. Jego zdaniem taka możliwość powinna zostać wykreślona z przepisów o aborcji.

Prowadziła Beata Michniewicz.

Audycji "Puls Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 17.45. Zapraszamy.

Czytaj także

"Episkopat pociąga za sznurki większością w parlamencie"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 20:47
Stanowisko hierarchów Kościoła ws. poszanowania wolności sumienia parlamentarzystów skrytykował Janusz Palikot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej Polaków za "ochroną życia od poczęcia"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 09:30
80 proc. Polaków uważa, że zawsze i niezależnie od okoliczności, ludzkie życie powinno być chronione od poczęcia po naturalną śmierć - informuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaostrzenie aborcji odrzucone w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 23:55
Projekt ustawy Solidarnej Polski wprowadzał jej zakaz z powodu upośledzenia lub nieuleczalnej choroby płodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosowanie o aborcji ”nie dotyczyło sumienia”

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 07:36
W tym głosowaniu nie chodziło o światopogląd, nikt nie opowiadał się, czy jest za aborcją, czy przeciw. Chodziło o to, by nie rozpoczynać na nowo dyskusji na ten temat – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w „Sygnałach dnia”.
rozwiń zwiń