X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamachowiec uważał władzę za "obcych"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 14:02
Prokuratorzy i szefowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego potwierdzają - był planowany zamach na prezydenta, premiera, ministrów i posłów.
Wjazd na teren Sejmu w Warszawie. ABW poinformowała o aresztowaniu podejrzanego o przygotowanie do zamachu terrorystycznego z użyciem materiałów wybuchowych na konstytucyjne organy Rzeczypospolitej Polskiej.
Wjazd na teren Sejmu w Warszawie. ABW poinformowała o aresztowaniu podejrzanego o przygotowanie do zamachu terrorystycznego z użyciem materiałów wybuchowych na konstytucyjne organy Rzeczypospolitej Polskiej.Foto: PAP/Leszek Szymański

Naukowiec z Krakowa przygotowywał akcję, która miała zakończyć się detonacją ładunków wybuchowych w Sejmie. 45-letni mężczyzna chciał wybrać moment, kiedy w parlamencie będą w tym samym czasie wszyscy najważniejsi urzędnicy. Zeznał, że takim momentem mogła być debata nad budżetem państwa.

Jak ujawniła prokuratura, niedoszły zamachowiec przyznał się do nacjonalistycznych i antysemickich motywacji. O przedstawicielach władz mówił, że to "obcy".

Były wiceszef Urzędu Ochrony Państwa Piotr Niemczyk i politolog dr Sławomir Sowiński będą w tej sprawie gośćmi "Pulsu Trójki" o godzinie 17:45.

Relację z wydarzeń znajdą Państwo TU<<<

Zapraszam,

Damian Kwiek

Czytaj także

"Polska stanie się takim samym celem dla terrorystów jak inne państwa"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 08:00
- Od paru lat żyjemy w takim przekonaniu, że Polska może stać się celem ataku terrorystycznego – stwierdził w rozmowie z radiową Jedynką Piotr Niemczyk, były zastępca dyrektora zarządu wywiadu UOP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

45-latek chciał dokonać zamachu na władze [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 17:05
Krakowska prokuratura poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o planowanie zamachu na konstytucyjne organy władzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Podejrzany nie jest związany z żadną partią polityczną"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 09:55
Podejrzany próbował organizować grupę zbrojną. 11 listopada decyzją sądu mężczyzna została aresztowany na 3 miesiące. Zatrzymano kolejne 2 osoby, jedną z nich zwolniono.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalemba o zamachu: ABW wie jak prowadzić sprawę

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 08:50
- Trzeba zbadać czy było to działanie indywidualne i nie podgrzewać niepotrzebnie nastrojów - mówi minister rolnictwa z PSL Stanisław Kalemba.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Według podejrzanego potrzeba "zastosowania radykalnych środków"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 13:29
Prokuratura Apelacyjna w Krakowie wszczęła postępowanie po uzyskaniem przez funkcjonariuszy ABW informacji o osobie planującej przeprowadzenie zamachu przy wykorzystaniu materiałów wybuchowych.
rozwiń zwiń