X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sawicki: wokół janosikowego nie wolno robić zadymy politycznej

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 18:40
Marek Sawicki z PSL podkreśla, że wierzy, że sprawa janosikowego zostanie rozwiązana. Jego zdaniem nie trzeba odwoływać marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, co proponuje SLD.
Audio
  • Marek Sawicki z SLD i Dariusz Joński z SLD o janosikowym (Puls Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sxc.hu

Mazowieckie wpłaciło 930 tys. zł październikowej raty janosikowego zamiast 55 mln zł - poinformował  w środę marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Dodał, że 930 tys. zł to kwota, jaka została w kasie samorządu po zapłaceniu przez województwo wszystkich bieżących zobowiązań.
W ocenie gościa audycji "Puls Trójki" polityka PSL Marka Sawickiego Mazowszu póki co nie grożą żadne sankcje z tytułu niepłacenia janosikowego w pełnej kwocie. - To skomplikowana sprawa, będzie się ciągnęła - ocenia. Sawicki podkreśla, że jest już przygotowane rozwiązanie prawne w zakresie udzielenia pożyczki Mazowszu, sam zarząd województwa przygotowuje program naprawczy. - Dodatkowo w Sejmie jest obywatelski projekt dotyczący janosikowego - dodaje i zaznacza, że koalicja w kwestii janoiskowego mówi jednym głosem.
Zdaniem Dariusza Jońskiego z SLD za sytuację odpowiedzialny jest marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, który doprowadził Mazowsze na skraj bankructwa. - Po tym, jak negatywnie oceniono wykonanie budżetu, powinien zostać powołany komisarz - podkreśla gość Damiana Kwieka. Joński ocenia, że janosikowe nie jest sprawiedliwe, ale do złej sytuacji na Mazowszu doprowadził przerost administracji i "szastanie pieniędzmi".
Sawicki uważa, że nie ma potrzeby odwoływania Struzika i ustanawiania komisarza na Mazowszu. - Wierzę, że problem zostanie rozwiązany. Nie wolno wokół niego robić zadymy politycznej - zaznacza. - Sprawa już dawno byłaby załatwiona, gdyby Struzik zadziałał na czas - komentuje Joński.
Janosikowe to system subwencji, w ramach którego bogatsze samorządy przekazują biedniejszym część swoich dochodów. Spośród województw jedynym płatnikiem netto janosikowego jest województwo mazowieckie. W tym roku ma oddać ze swoich dochodów 661 mln zł w miesięcznych ratach w wysokości ok. 55 mln zł.
Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiał Damian Kwiek.
(PAP, kk)

Czytaj także

"Mechanizm janosikowego musi być zrewidowany"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 18:42
Goście audycji "Puls Trójki" uważają, że janosikowe powinno zostać, ale zasady, na jakich ten "pseudopodatek" funkcjonuje muszą być zmienione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm przyjął poprawki do budżetu. Mazowsze dostanie pożyczkę na janosikowe

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 13:36
Sejm przyjął w piątek dwie senackie poprawki do nowelizacji budżetu na 2013 r., które mają umożliwić wypłatę województwu mazowieckiemu 220 mln zł pożyczki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mazowsze nie płaci janosikowego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 15:53
Okruchy zamiast rat. Mazowsze znów nie zapłaciło części janosikowego. Jest to rodzaj podatku, który płacą bogate samorządy na rzecz biedniejszych.
rozwiń zwiń