X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Polsce pracownicy są sprawiedliwie wynagradzani?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 17:30
"Solidarność" od przyszłego roku zamierza zacząć batalię o pensje Polaków. Zdaniem działaczy są one sztucznie dławione, a jednocześnie rośnie wydajność pracy Polaków. Gdyby pensje rosły proporcjonalnie do wydajności to dziś średnie wynagrodzenie byłoby wyższe o ponad 1000 zł.
Audio
  • W Polsce pracownicy są sprawiedliwie wynagradzani? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
W Polsce pracownicy są sprawiedliwie wynagradzani?
Foto: SXC

Według Marka Lewandowskiego - rzecznika NSZZ "Solidarność" płaca minimalna od lat stoi w miejscu. (teraz wynosi 1600 zł brutto). Jej stosunek do przeciętnego wynagrodzenia ciągle trzyma się w przedziale 40-42 proc. Koszty pracy w Polsce są małe, a jesteśmy coraz lepszymi pracownikami, czego dowodem jest nasza marka na świecie.

Więcej dyskusji z cyklu "Za, a nawet przeciw" znajdą Państwo tutaj >>>

-  Musimy dynamicznej gonić to, co w innych krajach jest normalne. W zdrowej gospodarce rynkowej jest miejsce na wzrost płac, a warunkiem jest wzrost produktywności. Tą mamy dużo wyższą niż wzrost wynagrodzeń - mówi gość programu Kuby Strzyczkowskiego.

Zdaniem Andrzeja Sadowskiego z Centrum im. Adama Smitha określanie ceny pracy wszystkich Polaków przez rząd jest szkodliwe i niebezpieczne. - Od tego pracy w Polsce nie przybywa, a bezrobocie mamy na poziomie dwucyfrowym. Ta metoda nie działa - mówi Sadowski. Według niego wydajność może wynikać z tego, że w Polsce przedsiębiorcy zainwestowali w nowe technologie. Dodaje, że problem nie tkwi w tym, że właściciele firm płacą zbyt mało, ale w tym że rząd podwyższa opodatkowane pracy. - Ten mechanizm jest szkodliwy - podsumowuje ekspert.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której dyskutowali także: Krzysztof Kolany (głowny analityk bankier.pl), Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców) i dr Marek Dietl (Instytut Sobieskiego).

Audycję "Za, a nawet przeciw" prowadził Kuba Strzyczkowski.

Poniżej wyniki sondy, która trwała w trakcie audycji.

 

Czytaj także

Rewolucja w podatkach. W razie wątpliwości na korzyść podatnika?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 13:55
- To, że nie ma ordynacji podatkowej jako jednolitego dokumentu, nie oznacza, że urzędy kierują się kompletną samowolą - mówił w "Za, a nawet przeciw" senator Kazimierz Klejna. Irena Ożóg, była wiceminister finansów jest z kolei zdania, że cały system podatkowy wymaga uporządkowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senator PO: chcemy ustabilizować system emerytalny

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 14:30
- Rząd jest bardzo zdeterminowany, żeby zamknąć usta komu się da i przepchnąć ustawę dotyczącą Otwartych Funduszy Emerytalnych przez parlament - mówi Maciej Bitner z Komitetu Obywatelskiego ds. Bezpieczeństwa Emerytalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Korwin-Mikke: podatek dochodowy to kara za dobrą pracę

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 16:00
- Potrzebna jest kontrrewolucja. Musimy zlikwidować państwo. Poza wojskiem i policją całą resztę trzeba zostawić ludziom - apeluje prezes Kongresu Nowej Prawicy.
rozwiń zwiń