Jest szansa na poprawę losu pacjenta w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 23:00
Mimo zapowiedzi, pacjenci jak stali w kolejkach, tak nadal stoją. - Będzie gorzej - twierdzą specjaliści z fundacji Watch Health Care, która monitoruje kolejki.
Audio
  • Jest szansa na poprawę losu pacjenta w Polsce? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Glow Images

Według dr. Krzysztofa Łandy - prezesa fundacji Watch Health Care - problemem jest to, że NFZ w pierwszej kolejności kontraktuje świadczenia luksusowe. - To takie świadczenia, w których stosunek kosztów do uzyskanego efektu zdrowotnego jest bardzo słaby. NFZ traci na nie pieniądze i nie starcza mu na kontraktowanie podstawowych świadczeń specjalistycznych - mówi gość Kuby Strzyczkowskiego.

Więcej dyskusji z cyklu "Za, a nawet przeciw" znajdą Państwo tutaj >>>
Zdaniem dr. Piotra Warczyńskiego - wiceministra zdrowia - musimy sobie uświadomić, ile płacimy na ochronę zdrowia. - Wydaje nam się, że bardzo dużo, a wszystkie badania pokazują, że znajdujemy się na końcu takiego rankingu. Ministerstwo proponuje działania, które mają system usprawnić, przy tych samych pieniądzach. Przepisy wejdą w życie od stycznia - dodaje.

W dyskusji z udziałem słuchaczy wzięli także udział: Adam Kozierkiewicz (ekspert zajmujący się służbą zdrowia), Stanisław Maćkowiak (Federacja Pacjentów Polskich), Andrzej Włodarczyk (były wiceminister zdrowia), Grzegorz Byszewski (ekspert Pracodawców RP).

Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać od poniedziałku do czwartku w samo południe. Zapraszamy.

(mp/fbi)

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Prowadził: Kuba Strzyczkowski

Goście: dr Krzysztofa Łanda (fundacja Watch Health Care) i dr Piotr Warczyński (wiceminister zdrowia)
Tytuł audycji: "Za, a nawet przeciw"
Data emisji: 03.11.2014
Godzina emisji: 12.05


Poniżej prezentujemy wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

 


Czytaj także

Auta z kierownicą po prawej stronie będą zagrożeniem na polskich drogach?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 15:00
Od nowego roku będzie można rejestrować w Polsce auta z kierownicą po prawej stronie - planuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Zdaniem wielu ekspertów to szaleństwo, które wpłynie bardzo negatywnie na bezpieczeństwo na drogach. Nasz kraj przoduje w Unii Europejskiej pod względem liczby śmiertelnych wypadków drogowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy klaps to bicie i czy należy go zakazać?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 20:00
Rzecznik Praw Dziecka alarmuje, że Polacy wciąż nie widzą nic złego w klapsie. Aprobatę takiego wychowywania deklaruje 61 proc. społeczeństwa, a prawie 33 proc. dorosłych uważa, że bicie jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Zaledwie jedna trzecia Polaków wie o istnieniu w Polsce zakazu kar cielesnych w wychowaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podatek za tablety!

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 18:30
Opłatę za tablety i smartfony zamierza wprowadzić Ministerstwo Kultury. Pieniądze z tego podatku trafiłyby do organizacji zarządzających prawami autorskimi, np. ZAIKS-u. Nie wiadomo dokładni po co. W ubiegłym roku zysk ZAIKS-u wyniósł 47 mln złotych, a na koncie instytucji zalegają gigantyczne pieniądze, które do autorów nie trafiają!
rozwiń zwiń