Kontrowersje wokół pakietu onkologicznego

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 13:45
Udało się załagodzić protesty lekarzy, ale wciąż trwają dyskusje o tzw. pakiecie onkologicznym. Czy pakiet działa?
Audio
  • Kontrowersje wokół pakietu onkologicznego (Za, a nawet przeciw/Trójki)
Czy pakiet onkologiczny działa? Udało się załagodzić protesty lekarzy, ale wciąż trwają dyskusje o tzw. pakiecie onkologicznym.
Czy pakiet onkologiczny działa? Udało się załagodzić protesty lekarzy, ale wciąż trwają dyskusje o tzw. pakiecie onkologicznym.Foto: glowimages/Eastnews

Zdaniem Jacka Krajewskiego - prezesa Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia "Porozumienie Zielonogórskie" - wciąż nie ma jasnych procedur leczenia, wycenionych krok po kroku. - Potrzeba standaryzacji świadczeń wisi nad nami już od kilkunastu lat. Pakiet onkologiczny już kolejny raz pokazał, że jasnych procedur, które są na każdym etapie w odpowiedni sposób oceniane i wyceniane w Polsce nie ma - stwierdził.
Według Sławomira Neumanna - wiceministra zdrowia - trudno jest na razie ocenić czy skrócono kolejki do lekarzy specjalistów czy nie. - Pierwsze karty zostały wydane na początku stycznia. Program mówi o tym, że cała diagnostyka od rozpoczęcia leczenia ma się skończyć w 9 tygodni. Tak naprawdę ocenić będzie to można na koniec lutego, początku marca - dodał gość Kuby Strzyczkowskiego.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadził: Kuba Strzyczkowski

Goście: Mirosław Stachowicz (Fundacja Onkologia 2025), Krzysztof Łanda (prezes Fundacji Watch Health), Bolesław Piecha (europoseł PiS), Aleksandra Gielewska (ekspert rynku zdrowia), Jacek Krajewski (prezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia "Porozumienie Zielonogórskie"), Sławomir Neumann (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 4.02.2015
Godzina emisji: 12.05

(mp)

Oto wyniki sondy internetowej przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Polska zmienia strategię walki z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 14:39
Najgorzej jest na północy kraju - na raka umiera tam blisko jedna trzecia mieszkańców. Co się zmieni po 1 stycznia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy protest lekarzy ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 14:47
Ministerstwo Zdrowia nie doszło do porozumienia z lekarzami. Po 1 stycznia co trzecia poradnia rodzinna będzie zamknięta. Podstawą sporu są pieniądze. Resort proponuje zwiększenie nakładów dla poradni o ponad miliard złotych, jednak lekarze twierdzą, że to nie wystarczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Większa akcyza ogranicza spożycie alkoholu

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 13:30
1 stycznia 2014 roku akcyza na napoje spirytusowe poszła w górę o 15 procent. Jakie są skutki?
rozwiń zwiń