Ustawa o komornikach jest dobrze poprawiona?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 15:07
Sejm przyjął nowelizację ustawy o komornikach i egzekucji. Ograniczono liczbę spraw, które komornik będzie mógł przyjąć w ciągu roku.
Audio
  • Czego dotyczą i czy wprowadzone zmiany w ustawie o komornikach są wystarczające? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Ustawa o komornikach jest dobrze poprawiona?
Foto: Depositphotos

Borys Budka - poseł Platformy Obywatelskiej - powiedział, że nowe przepisy likwidują pewne patologie dotyczące tzw. hurtowni komorniczych. - W Polsce są kancelarie, które obsługują rocznie kilkaset tysięcy spraw. Oznacza to dla wierzyciela nieskuteczną egzekucję, a dla dłużnika konieczność ponoszenia kolejnych kosztów egzekucyjnych - dodał. Poseł przyznał, że nowelizacja to jeden z elementów reformy zmierzającej do usprawnienia procesów egzekucyjnych.

Iwona Arent - posłanka PiS - zwróciła uwagę na fakt, że tzw. hurtownie komornicze przyjmują setki tysięcy spraw rocznie, a ideą egzekucji komorniczej jest wykonywanie tej działalności rzetelnie i osobiście. - Komornik jest funkcjonariuszem państwowym, wykonującym wyroki w imieniu państwa i nie można traktować go jak biznesmena - dodała.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadził: Kuba Strzyczkowski

Goście: Borys Budka (PO), Iwona Arent (PiS), Monika Janus (rzecznik Krajowej Rady Komorniczej), Stanisława Prządka (SLD), Andrzej Dera (Solidarna Polska) i Michał Kabaciński (Twój Ruch)

Data emisji: 24.02.2015

Godzina emisji: 12.07

to/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy wyższe mandaty to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 14:00
MSW przygotowało zmiany w taryfikatorze mandatów. Za kilka miesięcy będzie drożej, a policja zyska szersze uprawnienia do zatrzymania prawa jazdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ilu Polaków będzie wybierać prezydenta?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 13:00
10 maja odbędą się w Polsce wybory prezydenckie. Obok pytania "kto wygra?" pojawia się też pytanie "kto będzie wybierał?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego posłowie zasługują na złe oceny?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 14:15
Wyniki lutowego sondażu CBOS pokazują, że 71 proc. Polaków źle ocenia pracę posłów. Sejm ma coraz niższe notowania.
rozwiń zwiń