Czy banki w Polsce są godne zaufania?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 14:00
Ulicami Warszawy znów przeszli manifestujący przeciwko bankom. Protestowali nie tylko posiadacze kredytów we frankach.
Audio
  • Gorąca dyskusja o poziomie zaufania klientów do banków (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Ulicami Warszawy przeszła manifestacja osób poszkodowanych przez banki
Ulicami Warszawy przeszła manifestacja osób poszkodowanych przez bankiFoto: PAP/Jakub Kamiński

Wśród manifestujących znalazły się też osoby będące "ofiarami" bankowego tytułu egzekucyjnego i polisolokat. - "Złodzieje!", "Stop bankowym oszustom!", "Stop bezprawiu!" - skandowali uczestnicy protestu.

Tomasz Sadlik (ze Stowarzyszenia "Pro Futuris" gromadzącego osoby, które czują się poszkodowane przez banki) twierdzi, że w każdej umowie oferowanej przez banki w Polsce są zapisy uzależniające wysokość raty od decyzji zarządu. - To jest usankcjonowane prawnie. To prawo trzeba zmienić - dodaje.

Z kolei Michał Kisiel - analityk portalu Bankier.pl - mówi, że mamy w tej chwili do czynienia z falą krytyki wobec banków. - Niestety zasłużoną, bo w bardzo wielu przypadkach nadużyły zaufania klientów - twierdzi.

Jakie to przypadki? Co w tej sprawie mówią słuchacze audycji Kuby Strzyczkowskiego? Można się tego dowiedzieć, słuchając audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Roman Sklepowicz (prezes Stowarzyszenia Pokrzywdzonych przez System Bankowy i Prawny), Jarosław Ryba (Związek Firm Pożyczkowych), Janusz Szewczak (główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK), Stanisław Brzeg-Wieluński (miesięcznik "Bank"), Tomasz Sadlik (Stowarzyszenie "Pro Futuris"), Michał Kisiel (Bankier.pl)
Data emisji: 28.04.2015
Godzina emisji: 12.05

mp/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:Czytaj także

Szara strefa? "Jest jak choroba, która męczy organizm"

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 23:50
Ministerstwo Finansów opublikowało listę zawodów, które najczęściej ukrywają swoje dochody. Na czarną listę trafili mechanicy samochodowi, fryzjerzy, stomatolodzy prowadzący prywatną praktykę. Według resortu do wielu nieprawidłowości dochodzi w gastronomii oraz w handlu. Problem unikania podatków dotyczy także najmu mieszkań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Loteria - tajna broń Ministerstwa Finansów

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 14:00
Ministerstwo Finansów chce nas zachęcić do odbierania paragonów. W tym celu raz w miesiącu będzie organizowana loteria fantowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobrobyt w Polsce? "Niestety mamy hamulce"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 15:00
"Jak zapewnić Polsce stały dobrobyt" - taki raport ekonomistów, trafił do prezydenta Bronisława Komorowskiego. Czy w polskiej gospodarce coś się zmieni?
rozwiń zwiń