Przed drugą debatą: mam pytanie do kandydata?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 14:00
Na kilka dni przed głosowaniem w drugiej turze tegorocznych wyborów prezydenckich możliwe jest wszystko...
Audio
  • Pytania słuchaczy do kandydatów na prezydenta (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Debata prezydencka z udziałem kandydata PiS na urząd prezydenta RP Andrzeja Dudy (z prawej) oraz ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego
Debata prezydencka z udziałem kandydata PiS na urząd prezydenta RP Andrzeja Dudy (z prawej) oraz ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława KomorowskiegoFoto: TVP/PAP/Jan Bogacz

O wyniku może przesądzić nawet niewielka wpadka jednego z kandydatów. Z pewnością istotnym elementem kampanii będzie druga debata, którą przewidziano na czwartek.

Zdaniem Wojciecha Jabłońskiego z Instytutu Dziennikarstwa UW zwyżkujące w sondażach poparcie Bronisława Komorowskiego to efekt jego wejścia do gry. - Kandydat, który był publiczności nieznany, w niedzielę, w czasie debaty, objawił się w pełnej krasie. Ludzie zobaczyli Komorowskiego takim, jakim on jest naprawdę - mówi.
Z kolei Jacek Kucharczyk, prezes Instytutu Spraw Publicznych, mówi, że wynik urzędującego prezydenta w pierwszej turze wyborów wynika z tego, że wyborcy wysłali ważny sygnał Bronisławowi Komorowskiemu. - Polega on na tym, żeby nie brać poparcia wyborców za coś, co się należy z racji sprawowanego urzędu - twierdzi.

Jakie pytania mają słuchacze do kandydatów na prezydenta? M.in. to można usłyszeć w dołączonym dźwięku.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
Grzegorz Byszewski (Pracodawcy RP), Zbigiew Zatorski (przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce przy Kopalni Halemba), Mariusz Makowski (Krajowa Izba Doradców Podatkowych), Rajmund Nierychło (Stowarzyszenie Międzynarodowych Transportu Samochodowego w Katowicach), dr Wojciech Jabłoński (Instytut Dziennikarstwa UW), dr Jacek Kucharczyk (prezes Instytutu Spraw Publicznych)
Data emisji:
19.05.2015
Godzina emisji:
12.05

mp/mk

Oto wyniki sondy internetowej przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Urząd prezydenta - utrzymać, zmienić, a może zlikwidować?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 14:50
Rolę urzędu prezydenckiego określa Konstytucja RP z 1997 roku. Ta rola, zdaniem części ekspertów, jest trudna. Są też tacy, którzy uzasadniają, że najlepiej stanowisko zlikwidować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o ciszę wyborczą - potrzebna czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 15:40
Zgodnie z kodeksem wyborczym, kto złamie ciszę wyborczą, podlega karze grzywny od 500 tys. do miliona zł. To nie odstrasza jednak tych, którzy w dość oryginalny sposób obchodzą przepisy…
rozwiń zwiń