Czy Polska powinna pomóc chrześcijanom z Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 16:00
- Priorytetem jest pomoc osobom, które uciekły z domów i są w rejonach, w które wkracza Państwo Islamskie, traktujące ludzi w bardzo brutalny sposób - uważa Samer Masri, prezes Fundacji Wolna Syria.
Audio
  • Czy Polacy powinni przyjąć syryjskich uchodźców? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Chrześcijanom w Syrii - opanowanej przez bojowników Państwa Islamskiego - grozi śmierć. Jedynym ratunkiem jest wyjazd z kraju
Chrześcijanom w Syrii - opanowanej przez bojowników Państwa Islamskiego - grozi śmierć. Jedynym ratunkiem jest wyjazd z krajuFoto: Pixabay/CC/tpsdave

Jak poinformowała premier Ewa Kopacz, "Polska przyjmie 60 rodzin z Syrii. Chrześcijanie, którzy są tam w barbarzyński sposób prześladowani, zasługują na to, żeby kraj chrześcijański, jakim jest Polska, podążył im z pomocą".

Poseł PSL John Godson uważa, że Polska powinna przyjąć uchodźców. - Rząd polski nie będzie ponosił kosztów z tym związanych. Kościoły chrześcijańskie oraz Fundacja "Estera" zobowiązują się do opieki nad tymi ludźmi - mówi.

W audycji Kuba Strzyczkowski rozmawia ze swoimi gośćmi także o obawach i kontrowersjach związanych z planami przyjęcia syryjskich uchodźców oraz uciekinierów z innych miejsc, m.in. Afryki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście: John Godson (poseł PSL), Ewa Kopacz (premier), Barbara Ziembicka (Fundacja SOS dla Życia), Samer Masri (Prezes Fundacji Wolna Syria), dr Bartłomiej Nowatorski (politolog, przewodniczący Stowarzyszenia Wiedzy Obywatelskiej na rzecz Demokracji), Agnieszka Kosowicz (Polskie Forum Migracyjne)
Data emisji:
28.05.2015
Godzina emisji:
12.05

fbi/iwo

 


Czytaj także

Emigracja zarobkowa. Marzenie Polaka?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 15:24
Co piąty aktywny lub potencjalny uczestnik polskiego rynku pracy rozważa wyjazd w celu zarobkowym. Aż 75 proc. osób mających takie plany to osoby poniżej 35. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska przyjmie chrześcijańskich uchodźców z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2015 15:02
- Chcemy, żeby ci ludzie trafili do godnych warunków i mieli możliwość nauki języka polskiego, ale też mieli możliwość zaopiekowania się własnymi dziećmi. Teraz rozpoznajemy, jakie są to rodziny, czy to są rodziny samotne, czy z dziećmi. Całe prace logistyczne już trwają - poinformowała premier Kopacz.
rozwiń zwiń