Czym się objawia dzisiejszy patriotyzm?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 15:40
- Patriotyzm to naturalny odruch Polaków na sygnały płynące ze świata zewnętrznego, zarówno z Unii Europejskiej, jak i ze świata Islamu i Europy Wschodniej - sądzi dr Kazimierz Kik, politolog.
Audio
  • Czym się objawia dzisiejszy patriotyzm? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czym dla Polaków jest patriotyzm?
Czym dla Polaków jest patriotyzm?Foto: Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0/Flickr

Coraz więcej Polaków w dniu Narodowego Święta Niepodległości nosi wstążki z barwami narodowymi. Coraz chętniej dekorujemy flagami domy. Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w środę w całej Polsce. Będą msze święte, koncerty, uroczyste marsze...

Na pytanie o to, czy manifestowanie patriotyzmu, przywiązanie do barw narodowych i rocznic staje się coraz bardziej popularne, poseł Jakub Kulesza z ugrupowania Kukiz '15 odpowiada: - Tak, szczególnie w kręgach polityków, którzy starają się na tym epatowaniu zbijać kapitał polityczny... - uważa.

Czym jest dziś patriotyzm dla Polaków? Jak go wyrażamy? Zachęcamy do wysłuchania audycji, która jest dołączona do artykułu.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Paulina Henning-Kloska (posłanka, .Nowoczesna), dr Kazimierz Kik (politolog), dr Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politycznych, Uniwersytet Warszawski), Jakub Kulesza (poseł, Kukiz '15), dr Mirosław Pęczak (kulturoznawca), Wiesław Gałązka (Dolnośląska Szkoła Wyższa)
Data emisji: 10.11.2015
Godzina emisji: 12.07

fbi/mp

Czytaj także

Rusza akcja "Mamy Niepodległą!". Wyślij do bliskich kartkę z życzeniami

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 15:35
200 tys. kartek z życzeniami z okazji Święta Niepodległości ma zostać wysłanych w ramach akcji "Mamy Niepodległą!". Jedną z pocztówek zdobi projekt niezrealizowanego banknotu z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Kartki można otrzymać w siedzibach ZHP.
rozwiń zwiń