X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy na ulicy rozstrzygniemy spór polityczny?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 14:50
Spór o Trybunał Konstytucyjny przeniósł się na ulice. Marsze zdominowały dyskurs polityczny. Nastąpiła inflacja wagi słów, gestów i manifestacji.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego rozmawiają o manifestacjach związanych ze sporem o Trybunał Konstytucyjny (Za, a nawet przeciw/Trójka)
V Marsz Wolności i Solidarności przeszedł ulicami Warszaw. Tegoroczna manifestacja była wyrazem poparcia dla rządu i prezydenta Andrzeja Dudy
V Marsz Wolności i Solidarności przeszedł ulicami Warszaw. Tegoroczna manifestacja była wyrazem poparcia dla rządu i prezydenta Andrzeja DudyFoto: PAP/Jacek Turczyk

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka zaznacza w Trójkowej audycji, że społeczeństwo ma prawo do tego, aby pokojowymi metodami wywierać presję na władzę. - Teraz jest moment na to, żeby obywatele bardzo głośno, jasno i wyraźnie wyrazili swój protest wobec tego, co robi Prawo i Sprawiedliwość - zaznacza.

Posłanka PiS Izabela Kloc uważa z kolei, że spór o Trybunał wynika z faktu, że sąd konstytucyjny mógłby zablokować zmiany planowane przez rządzących. - Sytuacja, z którą mamy do czynienia, jest bardzo niepokojąca. Opozycja chyba nie do końca zrozumiała, że wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Wszelkie działania, które podejmuje PiS, służą przede wszystkim temu, aby zrealizować program wyborczy - podkreśla posłanka.

Goście Kuby Strzyczkowskiego i słuchacze Trójki wypowiadają się na antenie na temat obecnej sytuacji politycznej, odnoszą się do działań PiS oraz przedstawicieli opozycji i komentują wyniki sondaży, które dają rządzącym coraz mniej powodów do zadowolenia.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Izabela Kloc (posłanka PiS), Adam Szłapka (poseł Nowoczesnej), dr Sergiusz Trzeciak (Collegium Civitas), dr Olgierd Annusewicz (Ośrodek Analiz Politologicznych Uniwersytetu Warszawskiego), Kazimierz Kik (politolog)
Data emisji: 15.12.2015
Godzina emisji: 12.08

iwo/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego. Gorąca dyskusja polityków

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 09:12
Od zeszłego tygodnia trwa spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. W radiowej Trójce dyskutowaliśmy na ten temat z przedstawicielami rządu oraz partii opozycyjnych.
rozwiń zwiń