Czy rejestr gwałcicieli i pedofilów to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 14:45
Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza stworzyć rejestr gwałcicieli i pedofilów. Mają być ujawnione ich nazwiska, adresy i wizerunek.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o rejestrze pedofilów i gwałcicielach (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy w internecie będą dostępne dane przestępców?
Czy w internecie będą dostępne dane przestępców?Foto: Glow Images/East News

W rejestrze mają znaleźć się również osoby rozpowszechniające treści pornograficzne z udziałem nieletnich i sutenerzy nakłaniający dzieci do prostytucji.

- Przestępczość dokonywana z pobudek seksualnych jest narastającym problemem. Rośnie też anonimowość życia - mówi wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Jego zdaniem pomysł stworzenia rejestru to odpowiedź na zawodzące dotychczas metody kontroli gwałcicieli i pedofilów.  

Prof. Piotr Kruszyński z UW twierdzi, że taki rejestr jest ograniczeniem wolności osobistej, ale w imię dobra wyższego. A co o sprawie sądzą słuchacze? W internetowej sondzie byli w ocenach wyjątkowo zgodni...

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście: 
Beata Mirska Piworowicz (prezes Stowarzyszenia Damy Radę), prof. Monika Płatek (UW), dr Justyn Piskorski (UAM), dr Anita Kucharska (Stowarzysznie Baba), prof. Piotr Kruszyński (UW), Marcin Warchoł (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji:
17.12.2015
Godzina emisji:
12.08

mp/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Przerażające przypadki przemocy wobec kobiet

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 16:30
W tym tygodniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. 90 procent ofiar przemocy domowej to właśnie kobiety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy areszt tymczasowy jest w Polsce nadużywany?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 17:00
Maciej Dobrowolski został zatrzymany przez policję tuż przed rozpoczęciem Euro 2012. Od ponad trzech lat przebywa w areszcie tymczasowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy problem niepłaconych alimentów można rozwiązać?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 15:20
- Jeżeli my, całym systemem prawnym pozwalamy na niepłacenie alimentów, to efekt finalny mamy taki, jaki mamy. A dłużnik alimentacyjny to najgorszy przestępca - mówi Beata Mirska-Piworowicz, prezes Stowarzyszenia "Damy Radę".
rozwiń zwiń