X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy rejestr gwałcicieli i pedofilów to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 14:45
Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza stworzyć rejestr gwałcicieli i pedofilów. Mają być ujawnione ich nazwiska, adresy i wizerunek.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o rejestrze pedofilów i gwałcicielach (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Czy w internecie będą dostępne dane przestępców?
Czy w internecie będą dostępne dane przestępców?Foto: Glow Images/East News

W rejestrze mają znaleźć się również osoby rozpowszechniające treści pornograficzne z udziałem nieletnich i sutenerzy nakłaniający dzieci do prostytucji.

- Przestępczość dokonywana z pobudek seksualnych jest narastającym problemem. Rośnie też anonimowość życia - mówi wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Jego zdaniem pomysł stworzenia rejestru to odpowiedź na zawodzące dotychczas metody kontroli gwałcicieli i pedofilów.  

Prof. Piotr Kruszyński z UW twierdzi, że taki rejestr jest ograniczeniem wolności osobistej, ale w imię dobra wyższego. A co o sprawie sądzą słuchacze? W internetowej sondzie byli w ocenach wyjątkowo zgodni...

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście: 
Beata Mirska Piworowicz (prezes Stowarzyszenia Damy Radę), prof. Monika Płatek (UW), dr Justyn Piskorski (UAM), dr Anita Kucharska (Stowarzysznie Baba), prof. Piotr Kruszyński (UW), Marcin Warchoł (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji:
17.12.2015
Godzina emisji:
12.08

mp/iwo

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Przerażające przypadki przemocy wobec kobiet

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 16:30
W tym tygodniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. 90 procent ofiar przemocy domowej to właśnie kobiety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy areszt tymczasowy jest w Polsce nadużywany?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 17:00
Maciej Dobrowolski został zatrzymany przez policję tuż przed rozpoczęciem Euro 2012. Od ponad trzech lat przebywa w areszcie tymczasowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy problem niepłaconych alimentów można rozwiązać?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 15:20
- Jeżeli my, całym systemem prawnym pozwalamy na niepłacenie alimentów, to efekt finalny mamy taki, jaki mamy. A dłużnik alimentacyjny to najgorszy przestępca - mówi Beata Mirska-Piworowicz, prezes Stowarzyszenia "Damy Radę".
rozwiń zwiń