X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto i dlaczego będzie mógł podsłuchiwać obywateli?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 14:00
Do Sejmu trafił projekt Prawa i Sprawiedliwości nowelizacji ustawy o policji i służbach specjalnych. Szczegóły dokumentu rozpalają emocje…
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o nowelizacji ustawy o policji i służbach specjalnych (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Projekt zakłada, że nowe zasady kontroli operacyjnej prowadzonej przez policję i służby specjalne oraz dostępu do bilingów wejdą w życie 7 lutego. To konieczność, ponieważ zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny przepisy przestaną obowiązywać 6 lutego
Projekt zakłada, że nowe zasady kontroli operacyjnej prowadzonej przez policję i służby specjalne oraz dostępu do bilingów wejdą w życie 7 lutego. To konieczność, ponieważ zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny przepisy przestaną obowiązywać 6 lutegoFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain

- Ochrona obywateli przed nieuprawionymi podsłuchami wzrasta. Najlepszym przykładem na to jest zapis w nowelizacji mówiący o tym, że systematycznie, co kilka miesięcy, sąd będzie oceniał, czy dany podsłuch trzeba utrzymywać, czy należy go zakończyć - mówi Arkadiusz Czartoryski z PiS.

- Krytykowaliśmy projekt przedstawiony przez PO, teraz krytykujemy projekt PiS. Ten ostatni jest oparty na tym, co wcześniej przygotowali senatorowie Platformy. Zakłada dodatkowe pogorszenie standardów ochrony prywatności użytkowników telefonów komórkowych czy internetu - mówi z kolei Wojciech Klicki z Fundacja Panoptykon.

Co Fundacja Panoptykon zarzuca politykom, którzy przygotowali projekt? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście:
Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna), Marek Wójcik (PO), Tadeusz Iwiński (SLD), Jakub Kulesza (Kukiz'15), Arkadiusz Czartoryski (PiS), Wojciech Klicki (Fundacja Panoptykon)
Data emisji:
29.12.2015
Godzina emisji:
12.08

mp/ei

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Decyzje nowego rządu zasługują na pochwałę?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 15:10
Dużo się dzieje na polskiej scenie politycznej. Jeszcze nie umilkły komentarze po exposé Beaty Szydło, a już omawiane są następne wydarzenia.
rozwiń zwiń