Rok 2015 w polityce, gospodarce i społeczeństwie. Jaki był?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 14:58
Zdaniem ekonomistów mijające 12 miesięcy nie było złym czasem. W sporcie także nie brakowało nam sukcesów. A jak było w polityce?
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego oceniają mijający rok (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
Tematy polityczne zdominowały analizy w ostatnich tygodniach. W audycji Za,  a nawet przeciw sprawdziliśmy, co jeszcze działo się w 2015 roku
Tematy polityczne zdominowały analizy w ostatnich tygodniach. W audycji "Za, a nawet przeciw" sprawdziliśmy, co jeszcze działo się w 2015 roku Foto: PAP/Rafał Guz

Niewątpliwie wielkim wygranym na scenie politycznej jest Jarosław Kaczyński, a z porażką musieli pogodzić się politycy PO. Adam Szejnfeld, europoseł PO, mówił w Trójce, że "odbyły się wybory i jedni wygrali, drudzy przegrali". - Owszem, my przegraliśmy, ale przecież to zasada demokracji. Przy czym na pewno nie cieszę się tylko z tego, że władza, która wygrała, stara się za wszelka cenę niszczyć to, co tworzono przez minione lata - mówił polityk.

Tymczasem europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk apelował o uspokojenie nastrojów przeciwników jego ugrupowania. - Dajcie nam trochę swobody, jesteśmy przygotowani na krytykę, ale proszę nas merytorycznie krytykować. (…) Każdy nowy rząd, który dotąd powstawał, miał sto dni spokoju. A nas się natychmiast rozlicza, nie mieliśmy jednego dnia spokoju, zaczęła się na nas nagonka, coraz bardziej zajadła i absurdalna - apelował.

Jak wyglądał rok w innych dziedzinach życia niż polityka? Jak mijające 12 miesięcy oceniają słuchacze Trójki? O tym więcej w dołączonym nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:
Kuba Strzyczkowski
Goście: 
Adam Szejnfeld (europoseł PO), Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS), Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan), Monika Rosa (Nowoczesna), prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz (Szkoła Główna Handlowa), prof. Andrzej Rychard (socjolog)
Data emisji:
30.12.2015
Godzina emisji:
12.08

ei/mk

Czytaj także

Decyzje nowego rządu zasługują na pochwałę?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 15:10
Dużo się dzieje na polskiej scenie politycznej. Jeszcze nie umilkły komentarze po exposé Beaty Szydło, a już omawiane są następne wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożytki rozmów o polityce przy świątecznym stole

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 14:00
Podczas świąt bardzo łatwo o towarzyską wpadkę, co może znacząco wpłynąć na rodzinną atmosferę.
rozwiń zwiń