X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy należy ujawnić zbiór zastrzeżony IPN?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 15:40
- Pytanie o lustrację to pytanie o to, czy obywatele mają prawo wiedzieć, kto ich reprezentuje i kto jest w elicie III RP - uważa pisarz i publicysta Bronisław Wildstein. - Nie mam zaufania do tych dokumentów - odpowiada publicystka Halina Bortnowska.
Audio
  • Czy należy ujawnić zbiór zastrzeżony IPN? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Akta IPN
Akta IPN Foto: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Na przełomie stycznia i lutego Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zamierza odtajnić obszerny zbiór zastrzeżony IPN, zawierający dokumenty służb specjalnych PRL. Byli oficerowie służb komentują: "kilka pomników może spadnie...".

Rafał Leśkiewicz z Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN tłumaczy w rozmowie z Kubą Strzyczkowskim, co znajduje się w zbiorze zastrzeżonym. - Są tam akta osobowe funkcjonariuszy i żołnierzy komunistycznej bezpieki, akta prowadzonych przez nich spraw operacyjnych czy tajnych współpracowników - wylicza przykłady.

W audycji padają zarówno argumenty za, jak i przeciw ujawnieniu zbioru. Zapraszamy do wysłuchania całego "Za, a nawet przeciw".

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Bronisław Wildstein (pisarz, publicysta z tygodnika "wSieci"), dr Mirosław Pęczak (kulturoznawca), Paweł Grzelak (politolog), Rafał Leśkiewicz (biuro udostępniania i archiwizacji dokumentów IPN), dr Maciej Mrozowski (Uniwersytet SWPS), Halina Bortnowska (publicystka)
Data emisji: 5.01.2015
Godzina emisji: 12.07

fbi/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Kiedy zostanie odtajniony zastrzeżony zbiór IPN? Komunikat MON

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 06:47
Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdza, że w resorcie trwają prace nad przekazaniem, jawnych już, akt ze zbioru zastrzeżonego do Instytutu Pamięci Narodowej.
rozwiń zwiń