X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kontrowersje wokół wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:50
Komisja Wenecka zarekomendowała polskim władzom publikację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Zdaniem przewodniczącego Komisji, Gianniego Buquicchio, byłby to punkt wyjścia do osiągnięcia politycznego kompromisu.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o zamieszaniu wokół Trybunału Konstytucyjnego (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Widok na puste miejsca przedstawicieli Sejmu i Rady Ministrów podczas ogłoszenia wyroku ws. nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS,  w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie.
Widok na puste miejsca przedstawicieli Sejmu i Rady Ministrów podczas ogłoszenia wyroku ws. nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS, w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie.Foto: PAP/Rafał Guz

Maciej Strączyński - członek Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" - mówi, że wyrok TK powinien zostać opublikowany, a obecna sytuacja to błędne koło, w które rząd chciałby wpuścić Trybunał Konstytucyjny.

Według Genowefy Grabowskiej - konstytucjonalistki z Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie - polska konstytucja jest tak skonstruowana, że nie zagłębia się w ocenę, czy wyrok TK był podjęty zgodnie z procedurą, czy też jej uchybił. - To jest właśnie ten przypadek, tu jest jądro konfliktu - dodaje.

Co o tej sprawie sądzą słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Maciej Mrozowski (Uniwersytet SWPS), dr Kazimierz Kik (politolog), dr Sergiusz Trzeciak (politolog), Adam Gendźwiłł (Uniwersytet Warszawski), Genowefa Grabowska (Wyższa Szkoła Menadżerska w Warszawie), Maciej Strączyński (Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia")
Data emisji: 14.03.2016
Godzina emisji: 12.08

mp/mk


Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy na ulicy rozstrzygniemy spór polityczny?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 14:50
Spór o Trybunał Konstytucyjny przeniósł się na ulice. Marsze zdominowały dyskurs polityczny. Nastąpiła inflacja wagi słów, gestów i manifestacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opinia Komisji Weneckiej ws. TK. Reakcje polityków

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 20:25
Osłabianie efektywności Trybunału Konstytucyjnego podważy demokrację, prawa człowieka i rządy prawa w Polsce - oceniła Komisja Wenecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o Trybunał Konstytucyjny. Czy uda się wypracować kompromis?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 10:55
Goście "Śniadania w Trójce" byli podzieleni w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Komisja Wenecka ogłosiła opinię, że "osłabianie efektywności Trybunału podważy demokrację, prawa człowieka i rządy prawa" w Polsce.
rozwiń zwiń