X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kredyty Polaków. Komu należy się pomoc państwa?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 16:44
- To jest pytanie do ustawodawcy, komu trzeba pomagać. Osoby, które brały kredyty we frankach to nie są osoby najbiedniejsze i najsłabiej wykształcone - uważa Łukasz Dajnowicz z Komisji Nadzoru Finansowego.
Audio
  • Kredyty Polaków. Komu należy się pomoc państwa? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
W audycji pada m.in. stwierdzenie, że państwowa pomoc dla frankowiczów to okradanie innych zadłużonych
W audycji pada m.in. stwierdzenie, że państwowa pomoc dla frankowiczów to "okradanie" innych zadłużonych Foto: Glow Images/East News

Według KNF wprowadzenie prezydenckiej ustawy o pomocy dla "frankowiczów" mogłoby grozić kryzysem gospodarczym, ponieważ dla banków to koszt sięgający nawet 67 mld złotych. Z kolei jak twierdzi senator Grzegorz Bierecki z senackiej Komisji Budżetu i Finansów opinii Komisji Nadzoru Finansowego nie należy traktować poważnie.

- Komisja Nadzoru Finansowego ostatecznie się skompromitowała. Oddanie tego, co ukradziono to jest koszt dla banku? Jak można w ogóle tak mówić? - pyta Maciej Pawlicki ze Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.

700 tys. polskich rodzin zadłużonych jest w sumie na około 180 mld złotych. Kilkoro kredytobiorców wypowiada się także w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Maciej Pawlicki (Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu), Paweł Majtkowski (ekonomista), Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Szkoła Główna Handlowa), Łukasz Dajnowicz (Komisja Nadzoru Finansowego), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha, miesięcznik finansowy "BANK"), Paweł Fesnak (doradca finansowy), Wojciech Surmacz (redaktor naczelny "Gazety Bankowej")
Data emisji: 31.03.2016
Godzina emisji: 12.07

fbi/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:


Czytaj także

Zakaz wyprowadzania psów niezgodny z prawem. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 15:51
Każdy z nas widział kiedyś tabliczkę z napisem "Zakaz wyprowadzania psów". Sąd administracyjny we Wrocławiu orzekł właśnie, że stawianie takich znaków w parkach i na placach zabaw jest niezgodne z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ustawa o ochronie zwierząt wymaga zmian?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 15:50
Posłowie chcą wprowadzenia zakazu trzymania psów na łańcuchu i występu zwierząt w cyrkach oraz delegalizacji uboju rytualnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrzebujemy ustawy antyterrorystycznej?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 13:40
Trwają intensywne prace nad ustawą antyterrorystyczną. Ma być przyjęta w maju. Daje ogromne możliwości służbom specjalnym.
rozwiń zwiń