X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany w prawie łowieckim. Na dobre czy na złe?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 18:00
- Polski Związek Łowiecki nigdy nie negował sensu istnienia organizacji proekologicznych, natomiast wydaje mi się, że wiele z nich chciałoby wyeliminować myśliwego z polskiego krajobrazu lasu czy pola i to jest dla nas szczególnie bolesne - mówi radca prawny i myśliwy, Bogumił Wójcik.
Audio
  • Czy postulaty organizacji ekologicznych w kwestii nowelizacji prawa łowieckiego mają sens? (Za, a nawet przeciw/ Trójka)
Prawo łowieckie ma zostać znowelizowane
Prawo łowieckie ma zostać znowelizowaneFoto: Pixabay/PublicDomainPictures

W styczniu tego roku wygasły przepisy prawa łowieckiego, zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Konieczne reformy to według ekologów znakomita szansa na zmiany w prawie łowieckim w kwestii zasad tworzenia obwodów łowieckich, zakazu używania ołowianej amunicji i udziału dzieci w polowaniu. - Najmłodsi są narażeni na patrzenie na krzywdę zwierząt oraz oswajają się z ich przedmiotowym traktowaniem. W przypadku amunicji ołowianej jest to kwestia ekologiczna, bo mnóstwo pocisków zostaje w środowisku, stanowiąc zagrożenie dla przyrody, jak również dla człowieka - komentuje Łukasz Musiał z Inicjatywy na Rzecz Zwierząt Basta.

W programie wyjaśniliśmy, czy to normalne, że obwody łowieckie są wyznaczane niedaleko zabudowań mieszkalnych i jak w czasie polowania zachowywać się zgodnie z zasadami zimnej głowy. Mówiliśmy również o szczegółach, dotyczących stosowania ołowianej amunicji i podaliśmy argumenty obu stron konfliktu. Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw

Prowadzi: Kuba Strzyczkowski

Goście: Bogumił Wójcik (myśliwy, radca prawny Polskiego Związku Łowieckiego), Łukasz Musiał (Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta!) dr Aleksandra Piotrowska (psycholog), Cezary Wyszyński (Prezes Fundacji Viva!), Paweł Suski (polityk PO, Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt), Paweł Średziński (rzecznik WWF Polska)

Data emisji: 20.06.2016

Godzina emisji: 12.08

sm/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji


Czytaj także

Zakaz wyprowadzania psów niezgodny z prawem. Co dalej?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 15:51
Każdy z nas widział kiedyś tabliczkę z napisem "Zakaz wyprowadzania psów". Sąd administracyjny we Wrocławiu orzekł właśnie, że stawianie takich znaków w parkach i na placach zabaw jest niezgodne z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W obronie zwierząt. Adwokat o złotym sercu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 10:47
- Nie każę wszystkim kochać zwierząt. Ja tylko bym chciał, żeby były egzekwowane przynależne im prawa - mówi znany w Poznaniu mecenas Mateusz Łątkowski, adwokat zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska absurdami stoi? Co utrudnia nam życie?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 15:30
Polska absurdami stoi? Skoro tak, to raczej leży, bo masa nieżyciowych, zaskakujących i głupich przepisów zatruwa nam życie codzienne. Dlaczego tak się dzieje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Futrzane koło ratunkowe dla misia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 17:59
W poznańskim ZOO mieszka niedźwiadek. A właściwie mała niedźwiedzica - Cisna. Została znaleziona przez leśników w Bieszczadach.
rozwiń zwiń