Polacy mogą czuć się bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 14:35
Proces rozmieszczania grup batalionowych na wschodniej flance NATO ma rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku.
Audio
  • Goście Kuby Strzyczkowskiego o bezpieczeństwie państwa (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Żołnierze NATO biorący udział w międzynarodowych ćwiczeniach Anakonda-16 na poligonie w Drawsku Pomorskim
Żołnierze NATO biorący udział w międzynarodowych ćwiczeniach Anakonda-16 na poligonie w Drawsku PomorskimFoto: PAP/Marcin Bielecki

W ramach tego planu do Polski trafią żołnierze amerykańscy, angielscy i rumuńscy. Niezależnie od NATO, Stany Zjednoczone wyślą do Polski brygadę zmechanizowaną. To odpowiedzi na działania Rosji m.in. w Obwodzie Kaliningradzkim. - Rosja buduje sobie reputacje niedźwiedzia, którego lepiej nie drażnić - tłumaczy generał Roman Polko, były dowódca GROM-u.

- Wojska NATO w Polsce to nie jest duży krok w budowaniu systemu bezpieczeństwa Polski, ale jest on bardzo ważny - mówi dr Krzysztof Skusiewicz ze Społecznej Akademii Nauk. Zapraszamy do wysłuchania opinii ekspertów i słuchaczy.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Grzegorz Matyasik (ObronaNarodowa.pl), Tadeusz Wróbel (Polska Zbrojna), Krzysztof Przepiórka (Fundacja Szturman), Maciej Paszyn (ekspert ds. obronności), Roman Polko (były dowódca GROM), dr Krzysztof Skusiewicz (Społeczna Akademia Nauk)
Data emisji: 2.11.2016
Godzina emisji: 12.07

mp/fbi

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w trakcie audycji:

Czytaj także

Potrzebujemy tzw. ustawy antyterrorystycznej?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 14:10
Rada Ministrów przyjmie tzw. ustawę antyterrorystyczną. Miejsca publiczne, gdzie gromadzą się ludzie, będą miały plany ochrony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczyt NATO w Warszawie zakończy się sukcesem"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 18:31
- Sukcesem jest już sam fakt, że ten szczyt się odbywa - powiedział prof. Ryszard Szpyra. - W Warszawie oprócz politycznych zapewnień będziemy mieli do czynienia z decyzjami - podkreślił dr Sławomir Dębski.
rozwiń zwiń