Na plus czy na minus? Ocena rządu Beaty Szydło

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 23:44
Zdania w ocenie osiągnięć polskiego rządu są podzielone. Według jednych władza spełnia obietnice dane Polakom, podczas gdy inni uważają, że szereg wprowadzonych zmian przyniesie negatywne skutki.
Audio
  • Jak oceniamy rząd Beaty Szydło? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Premier Beata Szydło
Premier Beata SzydłoFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

"Rodzina, rozwój, bezpieczeństwo to trzy filary naszego programu" - tak premier Beata Szydło podsumowała pierwszy rok rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jak eksperci odnoszą się do konkretnych pomysłów i rozwiązań?

Zdaniem prof. Kazimierza Kika pierwszy rok rządów Beaty Szydło można potraktować jako zapowiedź dobrych socjalnych decyzji na przyszłość. - Nie mówię tylko o programie "500+", ale również zaplanowanym na 2017 rok Planie Morawieckiego - podkreśla politolog.

Z taką oceną nie zgadza się wiceprzewodnicząca partii Nowoczesna. - Program "500+" wypycha kobiety z rynku pracy - ocenia Joanna Schmidt i dodaje, że ustawa o obniżeniu wieku emerytalnego jest druzgocąca dla polskiej przedsiębiorczości.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której padły również inne głosy w sprawie oceny nowych pomysłów rządu i długofalowych skutków takich działań dla Polski.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Beata Kempa (Prawo i Sprawiedliwość, szefowa kancelarii premier Beaty Szydło), Joanna Schmidt (wiceprzewodniczą i posłanka Nowoczesnej), prof. Kazimierz Kik (politolog), Jacek Wilk (ugrupowanie Kukiz’15), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), dr Maciej Mrozowski (Uniwersytet SWPS)
Data emisji: 17.11.2016
Godzina emisji: 12.08

sm/mk

Wyniki sondy, przeprowadzonej w czasie programu:

Czytaj także

Szydło - czy to nazwisko należy odmieniać?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 17:53
Okazuje się, że sprawa wcale nie jest taka prosta. Wątpliwości rozwiewa w Trójce językoznawca Katarzyna Kłosińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pracę rządu można ocenić pozytywnie?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 13:00
Mija sześć miesięcy działań rządu premier Beaty Szydło. Część obiecanych zmian udało się wprowadzić w życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy program Mieszkanie Plus ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 14:30
- To pierwsze tego typu kompleksowe rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków - mówiła o programie Mieszkanie Plus Beata Szydło. O szczegółach pomysłu dyskutowaliśmy w Trójce.
rozwiń zwiń