X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy protest kobiet w Polsce jest uzasadniony?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 14:40
8 marca na całym świecie to dzień międzynarodowego strajku kobiet. Również w Polsce, choć zapewne motywacje pań protestujących w różnych krajach bywają odmienne.
Audio
  • Czy protest kobiet w Polsce jest uzasadniony? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Warszawa, 08.03.2017. Akcja Kwiaty Polskie - happening przed Sejmem RP w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet 8 Marca
Warszawa, 08.03.2017. Akcja "Kwiaty Polskie" - happening przed Sejmem RP w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet 8 MarcaFoto: PAP/Jacek Turczyk

W strajku biorą udział kobiety z 40 państw świata, walczą głównie o zrównanie swoich praw z tymi, które mają mężczyźni. A czego domagają się kobiety w Polsce? To m.in. zmniejszenie luki płacowej między płciami, dostęp do nowoczesnej, bezpłatnej antykoncepcji, bezpieczne przerywanie ciąży, dofinansowanie in vitro, rzetelna edukacja seksualna, likwidacja tzw. "klauzuli sumienia" i nauczanie religii jedynie przy parafii, na koszt Kościoła. 

- Każdy podczas tego strajku reprezentuje siebie. Różnica między nami a katoliczkami jest taka, że my walczymy o prawo wyboru dla każdej kobiety, żeby żyła tak, jak chce żyć. Natomiast prawo wyboru polega według części środowisk katolickich na tym, że mamy przyjąć ich wybór modelu życia i poglądów. Tego nie akceptujemy - uważa dr Anita Kucharska-Dziedzic ze Stowarzyszenia na rzecz Kobiet BABA.

Socjolog dr Maria Rogaczewska twierdzi, że w Polsce brakuje przede wszystkim fachowej edukacji seksualnej w Polsce. - Młode kobiety mają bardzo mały dostęp do odpowiedzialnej wiedzy i edukacji. I nie chodzi o to, by ideologicznie walczyć o to, kto będzie edukował - czy katolicy czy środowiska lewicowe. Chodzi o to, by ta edukacja była po prostu oparta na wiedzy naukowej - tłumaczy.

Zachęcamy do wysłuchania dyskusji gości audycji "Za, a nawet przeciw".

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie na rzecz Kobiet BABA), Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), dr Maria Rogaczewska (socjolog z UW i UJ, Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Episkopacie Polski), Anna Pieruszka-Dróżdż (Fundacja MaMa), Dominik Owczarek (Instytut Spraw Publicznych)

Data emisji: 8.03.2017 
Godzina emisji: 12.08

fbi/mp

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:

Czytaj także

Czy w Polsce kobiety są dyskryminowane?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 13:15
8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet, kobiety z całego świata będą protestować przeciwko łamaniu ich praw.
rozwiń zwiń