X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Taksówkarze kontra Uber. Czy protest jest uzasadniony?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 17:00
W wielu państwach Europy taksówkarze protestowali przeciwko nieuczciwej, ich zdaniem, konkurencji ze strony o wiele tańszego przewoźnika - firmy Uber.
Audio
  • Taksówkarze kontra Uber. Czy protest jest uzasadniony? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Strajk taksówkarzy w hiszpańskiej Pampelunie
Strajk taksówkarzy w hiszpańskiej PampelunieFoto: PAP/EPA/Jesus Diges

Demonstracje odbyły się w Portugalii, we Włoszech i we Francji. 5 czerwca taksówkarze w wielu miastach Polski zaprotestują przeciwko bierności rządu w walce z nielegalnymi, jak to określają, przewoźnikami.

- Środowisko taksówkowe jest już u granic cierpliwości. Na razie nikt nie jest w stanie uregulować rynku przewozu osób, w który wdarła się firma Uber. Jest to firma, platforma, której działanie jest możliwe tylko dzięki temu, że opiera się ona o współpracę z kierowcami nieposiadającymi żadnej licencji - mówił Artur Oporski, przedstawiciel jednej z korporacji taksówkarskich. Jego zdaniem Uber to nieuczciwa konkurencja.

Co na to Uber? - Nasz kierowca musi zapewnić pasażerom bezpieczeństwo. Weryfikujemy je, sprawdzając najistotniejsze z tego punktu widzenia dokumenty, tzn. prawo jazdy, odpowiedni wiek, jak również to, czy kierowca wystarczająco długo posiada prawo jazdy - wyjaśniła Magdalena Szulc z Biura Prasowego Ubera. Sprawdzane są również zaświadczenie o niekaralności oraz rejestr wszystkich mandatów, które kierowca w swoim życiu zdobył.
Magdalena Szulc mówiła także o tym, że osoby współpracujące z Uberem powinny zarejestrować własną działalność gospodarczą, równie istotna jest bowiem przejrzystość podatkowa.

Co na ten temat sądzą słuchacze Trójki oraz eksperci wypowiadający się w audycji? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Artur Oporski (przedstawiciel "Ele Taxi"), Magdalena Szulc (Biuro Prasowe Ubera), Adrian Furgalski (Zespół doradców gospodarczych "TOR"), Jeremi Mordasewicz (Konferedacja Lewiatan), Arkadiusz Pączka (Pracodawcy RP), dr Janusz Grobicki (Centrum im. Adama Smitha, Miesięcznik finansowy "Bank")
Data emisji: 31.05.2017 
Godzina emisji: 12.07

czaj

Oto wyniki sondy przeprowadzonej w czasie audycji:


Czytaj także

Propozycje KE ws. stosowania płacy minimalnej wobec kierowców niekorzystne dla Polski. Przewoźnikom grozi bankructwo?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 17:01
KE przedstawiła w środę propozycję przepisów, które zobligują firmy transportowe do stosowania płacy minimalnej wobec kierowców wykonujących przewozy międzynarodowe. Ma być stosowana, jeśli kierowca spędzi więcej niż trzy dni w miesiącu w danym kraju.
rozwiń zwiń