X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy program "Mieszkanie Plus" ma same plusy?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 15:00
Niebawem rusza program budowy mieszkań "Mieszkanie Plus". Zdaniem niektórych osób powszechnie chwalony pomysł ma jednak znaczne wady.
Audio
  • Czy program "Mieszkanie Plus" ma same plusy? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: rsooll/Shutterstock.com

Osoby, które skorzystają z programu, będą musiały zrzec się prawa do lokalu zastępczego. Poza tym w określonych sytuacjach developer będzie mógł je eksmitować bez rozstrzygnięcia sądowego.

Maria Świetlik, dyrektorka Akcji "Demokracja", chwali ogólne założenia programu, ale bardzo stanowczo podkreśla, że "zapis dotyczący eksmisji stawia pod znakiem zapytania sensowność całego projektu". – W Polsce nie istnieje dzisiaj eksmisja na bruk. To jest wyjątkowo drastyczny środek. Mówimy tu o zostawianiu na ulicy ludzi, którzy wchodząc do programu, wykazują, że nie mają własnego mieszkania. Oni nie mają się dokąd wyprowadzić – wyjaśnia.

Radosław Rubiński z portalu Mieszkanieplus.org.pl swierdza, że "ustawodawca musiał uwzględnić kompromis między interesami lokatorów a deweloperów", i wyjaśnia słuchaczom, w jakich przypadkach będzie można pozbawić najemcę prawa do lokalu.

Co o programie i możliwości eksmisji sądzą nasi słuchacze oraz osoby zajmujące się rynkiem mieszkaniowym? Czy realizacja programu może wpłynąć na ceny wynajmu i sprzedaży nieruchomości? W jaki sposób będzie można stać się właścicielem wynajmowanego mieszkania? To tylko niektóre pytania, na które odpowiadamy w audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Radosław Rubiński (przedstawiciel portalu Mieszkanieplus.org.pl), Maria Świetlik (dyrektorka Akcji "Demokracja"), Szymon Huptyś (rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury), dr Łukasz Bernatowicz (ekspert Business Centre Club), Adam Pawlicki (burmistrz Jarocina), Hanna Milewska-Wilk (pracownik Stowarzyszenia "Mieszkanicznik"), Włodzimierz Stasiak (wiceprezes zarządu BGK Nieruchomości SA)
Data emisji: 14.09.2017 
Godzina emisji:
 12.08

iwo/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

"Mieszkanie plus" kontra "Mieszkanie dla Młodych". Który program jest lepszy?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 18:58
Czym różni się program "Mieszkanie plus" od "Mieszkania dla Młodych"? Który z nich ma więcej plusów? Na te pytania starali się odpowiedzieć goście "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń