X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyłudzenia VAT. Czy komisja śledcza jest potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 14:40
Posłowie Kukiz '15 złożyli projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości działań organów publicznych, celem zapobieżenia zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku VAT i podatku akcyzowego.
Audio
  • Wyłudzenia VAT. Czy komisja śledcza jest potrzebna? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: wutzkohphoto/Shutterstock

lekarz pieniądze 1200.jpg
Usługi komercyjne w państwowych szpitalach. Czy to dobry pomysł?

Według pomysłodawców należy sprawdzić, czy urzędnicy, politycy brali udział w procederze wyłudzania podatku VAT poprzez zaniechania w podejmowaniu decyzji, które mogłyby uszczelnić system. Komisja śledcza miałaby badać działania od 2007 do 2017 roku. Zgodnie z szacunkami Komisji Europejskiej z tytułu wyłudzeń podatku VAT Polska traciła rocznie około 40 mld zł, a według specjalistów w kraju – nawet 60 mld zł.

– UE za pomocą Eurostatu wskazuje, że do Polski sprzedano telefony komórkowe za kwotę 14 mld zł, Polska informuje Eurostat, że dotarły do niej telefony za 11 mld zł, pomiędzy brakuje środków. Wkrótce się okazuje, że Polska jest potentatem w eksporcie telefonów. Pytanie brzmi, czy naszym krajem rządzili ignoranci, którzy nie widzieli tego, co się dzieje? Pisała o tym "Gazeta Wyborcza", "Super Express" informował na pierwszych stronach. Miliardy nam ginęły i nikt nic nie robił  przekonywał poseł Marek Jakubiak. 


kasa fiskalna 1200.jpg
Czy walka z szarą strefą to sprawa wszystkich obywateli?

W ocenie posła Platformy Obywatelskiej Janusza Cichonia jest nam potrzebna pogłębiona analiza tego, co się działo i dzieje w systemie podatkowym.  Powinniśmy skutecznie ograniczać lukę w podatku VAT, w dużej mierze opartą na szarej strefie i wyłudzeniach. Robiliśmy to przez ostatnie osiem lat na miarę naszych możliwości i sił. Podejmowaliśmy mnóstwo działań, które prowadziły do zmniejszenia tej luki - podkreślał gość Kuby Strzyczkowskiego. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówiliśmy także o tym, kto powinien stanąć przed komisją śledczą, i dlaczego komisja miałaby badać okres od 2007 do 2017 roku.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Marek Jakubiak (poseł Kukiz'15), prof. Witold Modzelewski (Uniwersytet Warszawski), Janusz Cichoń (poseł Platformy Obywalelskiej), Adam Abramowicz (poseł Prawa i Sprawiedliwości), prof. Konrad Raczkowski (Społeczna Akademia Nauk, były wiceminister finansów), Paulina Hennig-Kloska (posłanka Nowoczesnej)
Data emisji: 18.09.2017 
Godzina emisji:
 12.09

gs/mk

Czytaj także

Czy zdecyduję się przejść na wcześniejszą emeryturę?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 13:00
Od piątku można w ZUS-ie składać wnioski o przejście na wcześniejszą emeryturę. Kobiety w wieku 60 lat, mężczyźni – 65.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy program "Mieszkanie Plus" ma same plusy?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 15:00
Niebawem rusza program budowy mieszkań "Mieszkanie Plus". Zdaniem niektórych osób powszechnie chwalony pomysł ma jednak znaczne wady.
rozwiń zwiń