X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy złagodzić zasady wydawania pozwoleń na broń?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 14:00
Posłowie Kukiz'15 przygotowali projekt nowelizacji ustawy o broni i amunicji. Projekt zakłada złagodzenie zasad przyznawania pozwoleń i odebranie policji uprawnień do wydawania pozwoleń i przeprowadzania egzaminów.
Audio
  • Czy złagodzić zasady wydawania pozwoleń na broń? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Robert Przybysz/Shutterstock

pięść przemoc pixabay 1200 (1).jpg
Czy poszerzyć granice obrony koniecznej?

Zgodę na broń palną mają dostać osoby, które "przedstawią na piśmie uzasadniony powód". Pozwolenie na broń ma obecnie w Polsce około 193 tys. osób, połowa z nich to myśliwi; około 60 tys. osób ma broń do obrony osobistej. 

Jak przekonywał poseł Kukiz'15 Bartosz Jóźwiak od około 10 lat wzrasta w naszym kraju zainteresowanie posiadaniem broni, jednak mimo podejmowanych prób nie udało się doprowadzić do "normalizacji dostępu do broni". – My nie chcemy uszczęśliwiać Polaków, dając im gigantyczny dostęp do broni, a wyeliminować uznaniowość przyznawania pozwoleń – podkreślał gość Kuby Strzyczkowskiego.

londyn pap 1200.jpg
Czy w Polsce możemy czuć się bezpiecznie?

– Polska obok Republiki Czeskiej ma bardzo liberalne przepisy, dotyczące zakresu posiadanej broni. – ocenia Zdaniem dr Aleksandra Gasztold. Jej zdaniem projekt przestawiony przez Kukiz'15 zmienia nacisk obecnie kładziony na cel posiadania broni np. strzelectwo sportowe, łowiectwo,  na spełnienie technicznych warunków posiadania broni. Według niej Polacy nie posiadają broni ze względów ekonomicznych. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji w której mówiliśmy także o tym jakie warunki będzie musiał spełnić obywatel, aby zgodnie z projektem nowelizacji uzyskać dostęp do broni, a także jakie są przepisy regulujące dostęp do broni w innych krajach europejskich.  

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw 
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski 
Goście: Bartosz Jóźwiak (poseł Kukiz'15), Marek Wójcik (poseł Platformy Obywatelskiej, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych), dr Łukasz Urbański (radca prawny, specjalista zajmujący się bezpieczeństwem), dr Aleksandra Gasztold (Katedra Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Warszawskiego), Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute), Wojciech Pawłuszko (SLS Seredyński Sandurski Kancelaria Prawna)
Data emisji: 28.09.2017 
Godzina emisji: 12.08

gs/ml

Czytaj także

Piotr Zgorzelski: podoba mi się projekt nowej ustawy o obronie koniecznej

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 08:07
- Powinniśmy dawno przyjąć tezę, że mój dom jest moją twierdzą. Jeżeli ktoś przekracza granice mojej strefy bezpieczeństwa, spokoju i miru domowego, to musi liczyć się z tym, że jeśli jest gościem nieproszonym, to może spotkać się z przykrą reakcją - mówił na antenie Jedynki poseł PSL Piotr Zgorzelski.
rozwiń zwiń