X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy ograniczenie handlu w niedziele jest nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 16:00
W Sejmie trwają prace nad projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.
Audio
  • Czy ograniczenie handlu w niedziele jest nam potrzebne? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Co ciekawe, z aktualnego projektu wynika, że w wigilię oraz Wielką Sobotę zamknięte będą (po godz. 14) wszystkie placówki handlowe, w tym również stacje benzynowe. Dla podróżujących to może być koszmar. Zakaz handlu miał obowiązywać w dwie niedziele w miesiącu, ale czasem będzie częściej co wynika z liczby niedziel.

– Polacy są podzieleni w kwestii handlu w niedzielę. Muszę jednak zaznaczyć, że przede wszystkim zakaz handlu ma dotyczyć sklepów wielkopowierzchniowych. Wyłączone z niego będą na pewno stacje benzynowe, apteki, a także małe sklepy, w których pracować tego dnia będzie właściciel. Stwierdzenie, że ustawa ma nałożyć surowe restrykcje to nadużycie – mówi Janusz Śniadek, poseł PiS, przewodniczący podkomisji ds. rynku pracy.

Platforma Obywatelska krytycznie patrzy na sprawę. Izabela Katarzyna Mrzygłocka, również członek podkomisji ds. rynku pracy, informuje, że ostateczna decyzja powinna należeć do obywateli. – PO uważa, że Polacy sami powinni wybierać czy chcą robić w niedzielę zakupy czy nie. Gdyby nie chcieli, to żaden właściciel sklepu, punktu usługowego, nie otwierałby swojego zakładu w ten dzień – podkreśla posłanka.

Jak oczekiwania i postulaty młodych lekarzy oceniali nasi eksperci? Co proponowali słuchacze? Tego można się dowiedzieć z dołączonego nagrania. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Janusz Śniadek (poseł PiS, przewodniczący podkomisji ds. rynku pracy), Andrzej Faliński (Forum Dialogu Gospodarczego), Alfred Bojara (przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu Związku Zawodowego "Solidarność"), Izabela Katarzyna Mrzygłocka (posłanka PO, podkomisja ds. rynku pracy), Maciej Ptaszyński (Polska Izba Handlu), Bożena Kolba (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kupców i Drobnej Wytwórczości),
Data emisji: 19.10.2017
Godzina emisji: 12.09

ml


Czytaj także

Zakaz handlu w niedzielę?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:53
Parlamentarny zespół na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego dyskutuje nad zakazem handlu w niedzielę. Zakaz ma być wprowadzony stopniowo. Przez pierwszy rok dotyczyć ma dwóch niedziel w miesiącu, w następnym - trzech niedziel, aż do całkowitego zakazu.
rozwiń zwiń