X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kary za dopalacze. Czy należy je zaostrzyć?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 13:00
Przed nami ciąg dalszy walki z dopalaczami. Tym razem z problemem chce się zmierzyć rząd PiS, a konkretnie Ministerstwo Zdrowia. Surowiej karani będą dystrybutorzy. Będą oni mogli trafić do więzienia nawet na 12 lat. Posiadaczom dopalaczy będzie grozić grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności. Aktualne przepisy przewidują za handel tylko kary finansowe.
Audio
  • Kary za dopalacze. Czy należy je zaostrzyć? (Za a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Adul10 /Shutterstock

tabletki dopalacze 1200.jpg
Dopalacze w teatrze - czyli sztuka, która edukuje

– Rynek dopalaczowy jest rynkiem narkotykowym. Są one sprzedawane różnymi kanałami. W obrocie wciąż są substancje takie jak mefedron, który został zdelegalizowany w 2010 roku. Substancje syntetyczne są groźniejsze niż tradycyjne narkotyki. Nadal można je posiadać i sprzedawać. Dotychczasowa walka z nimi nie przynosiła rezultatów. Tu trzeba zmienić przepisy, ale trzeba też pamiętać o profilaktyce, która jest również zaniedbywana – zwraca uwagę Artur Malczewski z Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii.

– Zaostrzenie przepisów to dobra i zła informacja. Dobra dlatego, że dopalacze należy traktować jako narkotyki, bo nimi zwyczajnie są. Zła, dlatego, że wszystkie narkotyki, zarówno te nielegalne, jak i legalne, czyli nikotyna i alkohol, powinny być pod kuratelą państwa. Te ostatnie wpędzają do grobu dużo więcej Polaków niż dopalacze. Zostawiając to w szarej strefie pozostawiamy to wszystko w rękach dilerów, grup przestępczych, powiększamy ilość zmarłych na cmentarzach, a nie powiększamy grupy osób w klinikach odwykowych – zauważa Andrzej Dołecki ze Stowarzyszenia Wolne Konopie.

tabletki dopalacze leki 1200.jpg
Czy z handlem dopalaczami można sobie poradzić?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której wypowiadają się przedstawiciele instytucji pozarządowych, prawnicy i eksperci. Na antenie można też usłyszeć głosy słuchaczy przedstawiających swoje zdanie na temat zaostrzenia przepisów dotyczących dopalaczy.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Artur Malczewski (członek Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii), Zbigniew Król (wiceminister zdrowia), Aneta Markiewicz (pracownik Fundacji Arka Nadziei), Andrzej Dołecki (członek Stowarzyszenia Wolne Konopie), Jan Bondar (rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego), Agata Kwiatkowska (pracownik Fundacji Edukacji Społecznej)
Data emisji: 21.11.2017 
Godzina emisji:
 12.10

ml/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy z "dopalaczami" można skutecznie walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 19:44
Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w ubiegłym miesiącu tzw. "dopalaczami" zatruły się 424 osoby, o sto więcej niż rok temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości. Czy zmiany są potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 15:30
Ministerstwo Zdrowia chce zmian w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Takich, które uniemożliwią picie piwa np. na bulwarach nad Wisłą.
rozwiń zwiń