X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 13:00
Minister edukacji Francji zapowiedział wprowadzenie całkowitego zakazu używania telefonów komórkowych w szkołach podstawowych i gimnazjach od września 2018 roku.
Audio
  • Zakaz używania telefonów komórkowych w szkołach? (Za a nawet przeciw/Trójka)

Francuzi są w tej sprawie bardzo podzieleni. A jak reagowaliby Polacy? Czy to dobry pomysł?

– Według przepisów, szkoły mogą ustalić swoje własne przepisy dotyczące telefonów komórkowych i wpisać je do swoich statutów. W naszym, polskim systemie są już zasady zabraniające korzystania z komórek podczas lekcji, ale także w trakcie wszystkich egzaminów, gdzie nie można w ogóle wnosić takich urządzeń, pod rygorem niezaliczenia testu – tłumaczy Monika Kończyk, Pomorska Kurator Oświaty.


cybernekanie_1200.jpg
Czy radzimy sobie z cyberprzemocą?

– Nie możemy ograniczać dostępu do informacji, ale możemy umówić się na pewne zasady. Ludzie muszą się nauczyć korzystania z internetu, zbyt często brak nam świadomości tego, jak należy to robić. Telefon komórkowy może być wykorzystywany jak małe komputery, do kontaktu, ale i do nauki  czy poszukiwania pewnych konkretnych informacji. Zakazy nie są rozwiązaniem. Tym są rozmowa i uczulanie na konsekwencje takich działań – podkreśla Barbara Krywoszejew z Fundacji Nowoczesna Polska.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której wypowiadali się także inni eksperci oraz nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Monika Kończyk (Pomorska Kurator Oświaty), Aleksandra Piotrowska (psycholog), Paweł Czapliński (członek Krajowego Biura eTwinning), Barbara Krywoszejew (koordynatorka Programu Edukacji Medialnej w Fundacji Nowoczesna Polska), Łukasz Ługowski (były dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii "Kąt"), Elżbieta Piotrowska-Gromniak (Stowarzyszenie Rodzice w Edukacji)
Data emisji: 19.12.2017 
Godzina emisji:
 12.08

ml/gs

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy należy zlikwidować prace domowe dla uczniów?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 13:00
Rzecznik praw dziecka interweniował u minister edukacji w sprawie nadmiaru zadawanych uczniom prac domowych. Chciał zainteresować resort zbyt dużą ingerencją szkoły w życie prywatne uczniów i ich rodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy karcenie dziecka klapsem jest dopuszczalne?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 16:30
Rzecznik Praw Dziecka przedstawił raport "Przemoc w wychowaniu – czas z tym skończyć". Społeczna akceptacja przemocy wobec dzieci jest w Polsce nadal bardzo wysoka.
rozwiń zwiń