Czy wzrośnie sprzedaż aut elektrycznych?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 13:45
Rząd stawia na elektromobilność. Na pierwszy rzut oka sprawa wygląda atrakcyjnie. Więcej samochodów elektrycznych ma być kupowanych ze względu na atrakcyjne warunki podatkowe.
Audio
  • Czy wzrośnie sprzedaż aut elektrycznych? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: welcomia/Shutterstock

Dodatkowo, jak wynika z ustawy o elektromobilności i paliwach, pojazdy elektryczne będą mogły korzystać z darmowego parkowania i poruszać się po buspasach. Tyle że nie mamy na razie sieci stacji ładowania, a ceny aut elektrycznych odstraszają. W niektórych przypadkach średniej klasy pojazd elektryczny, może być kilkadziesiąt tysięcy złotych droższy niż ten z silnikiem diesla.

– Jestem zwolennikiem ustawy o elektromobliności. Warto jednak brać pod uwagę, że na tę chwilę samochody elektryczne są pojazdami bardzo drogimi. Trzeba więc wprowadzić takie mechanizmy, które będą umożliwiały zakup takich aut – twierdzi senator Kazimierz Kleina z Platformy Obywatelskiej.

– Przed nami rewolucja. Nie ma co się doszukiwać jakiś przeszkód i opóźniać cały proces, ponieważ to szansa dla Polski. Spodziewam się, że w Polsce będą produkowane elektryczne samochody – mówi z kolei Wojciech Sierpowski, wydawca magazynu "AutoRok" i członek jury w plebiscycie Car of the Year.

Czy warto wejść w posiadanie auta elektrycznego? Jakie dodatkowe przywileje będą mieli użytkownicy takich pojazdów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której – tradycyjnie już – wypowiedzieli się również słuchacze Trójki.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Kazimierz Kleina (Platforma Obywatelska), Ryszard Stefański (Uczelnia Łazarskiego), Wojciech Sierpowski (magazyn "AutoRok"), Zbigniew Kotlarek (Polski Kongres Drogowy), Piotr Tryjanowski (Instytut Sobieskiego)
Data emisji: 17.01.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy żywność można mądrze zagospodarować?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 17:00
Wielkie zakupy świąteczne już dawno rozpoczęte! Prezenty, świecidełka na choinkę i oczywiście zakupy spożywcze. Tony zakupów! Ponad miarę i niepotrzebnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można skutecznie walczyć ze smogiem?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 13:00
W miniony poniedziałek wiele miast w Polsce było w czołówce miejsc o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu na świecie!
rozwiń zwiń