X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wielu Polaków wspiera organizacje pożytku publicznego?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 14:30
W 2016 roku ponad 13 milionów osób przekazało jeden procent podatku organizacjom pożytku publicznego. W sumie organizacje te otrzymały 617 mln złotych, o ponad 60 mln więcej aniżeli rok wcześniej.
Audio
  • Czy wielu Polaków wspiera organizacje pożytku publicznego? (Za a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: wutzkohphoto/shutterstock.com

pit podatki 1200.jpg
Składki na ZUS od wszystkich zarobków?

Wciąż jednak jest jeszcze mnóstwo osób, które nie przekazują jednego procentu podatku. Niektórzy zapominają, inni uważają, że te kilkanaście złotych nic nie zmienia. Spora część Polaków wybiera pomoc poprzez wysyłanie wiadomości SMS. Według badań piętnaście procent podatników nie ma pojęcia, w jaki sposób może oddać swój jeden procent. 

– Coraz chętniej Polacy angażują się w działalność społeczną. Ponad połowa uprawnionych przekazuje ten jeden procent podatku. My zachęcamy również, aby Polacy ustawiali stały przelew na daną organizację społeczną. Jeszcze nie ma ich zbyt wielu, ale statystyki pokazują, że liczba takich osób zwiększa się. Bardzo nas to cieszy – mówił w audycji Łukasz Domagała z Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. 

Joanna Palica z Fundacji KOOCHAM, opowiedziała o procesie otrzymania statusu organizacji pożytku publicznego. – W naszym przypadku zajęło to dwa lata. Wydawało mi się, że jest to tylko zwykła procedura, a jednak tak nie jest. Należało udostępnić specjalne dokumenty przedstawiające rzeczywistą, charytatywną działalność organizacji – podkreśliła.

Jak wygląda proces przekazywania jednego procentu? Jakie zdanie mają na ten temat słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Łukasz Domagała (członek zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych), Tomasz Szymanek (członek Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce), ks. Jacek Stryczek (prezes Stowarzyszenia Wiosna), Joanna Palica (założycielka Fundacji KOOCHAM), Adam Polaczkiewicz (ekonomista), Edyta Godziek (specjalista ds. PR firmy SerwerSMS)
Data emisji: 25.01.2018
Godzina emisji: 12.08

kw

Czytaj także

Publiczny rejestr dłużników alimentacyjnych?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 14:00
Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad utworzeniem Krajowego Rejestru Zadłużonych, który ma objąć również niepłacących alimentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zadłużanie się emerytów to efekt biedy?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 14:00
Rośnie liczba zadłużonych emerytów. Ponad 300 tysięcy osób w wieku 65 lat i więcej zalega z zapłatą rachunków, rat kredytów i innych zobowiązań.
rozwiń zwiń