X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy magiczne suplementy diety to oszustwo?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 14:00
Preparat na mocne włosy, zestaw mikroelementów na dobrą pamięć, tabletka przeciw skurczom, kapsułka na lepsze trawienie, musująca pigułka na stawy, probiotyk, żeby polepszyć stan, gdy bierze się antybiotyk, a do tego przywracający wigor syrop.
Audio
  • Czy warto stosować suplementy diety? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/George Rudy

Apteki pełne są elegancko nazywanych suplementów diety sprzedawanych bez recepty w kolorowych opakowaniach i zalecanych przez najbardziej renomowanych specjalistów. A my łapiemy się w tę pułapkę, bo chcemy mieć wspaniałe włosy, dobrą pamięć, żeby trawiło nam się dobrze, a stawy nie skrzypiały.


grypa szczepionka choroba shutterstock 1200.jpg
Czy szczepię się przeciw grypie?

Nie czytamy ulotek i nie konsultujemy się z lekarzem, co zaleca mały druk z opakowań. A może trzeba, bo lekarz powiedziałby nam prawdopodobnie, że wiele tych specyfików to cukier z mąką i dobra reklama. I na nic nie pomagają. A lepsza od nich byłaby po prostu odpowiednia dieta.

– Nie mogę powiedzieć, że jest to oszustwo. Zakładamy, że każdy chce mieć jak najlepszy produkt, który korzystnie będzie wpływał na zdrowie pacjenta. Oczywiście nie można wykluczyć, że wśród producentów są oszuści, ale nie wolno mówić, że wszyscy do nich należą. To byłoby nieprawdziwe. Trzeba czytać ulotki, ale bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem w przypadku stosowania tych środków – wyjaśnia prof. dr hab. Bożena Cukrowska, kierownik Pracowni Immunologii w Zakładzie Patologii w Centrum Zdrowia Dziecka.

– Niebezpieczne jest stosowanie takich środków, w szczególności zimą, ponieważ do końca nie wiemy, co się w nich znajduje. Takie pigułki mogą obniżać odporność naszego organizmu, kiedy już wejdą w interakcję z naszym chemicznym składem. Lepiej stosować takie środki po wcześniejszej wizycie u naszego lekarza – podkreśla Maria Zarzycka, terapeutka uzależnień z ośrodka psychoterapii i terapii uzależnień Olcha. 

Czy łatwo jest się uzależnić suplementów diety? Jakie zdanie na ten temat mają słuchacze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 


Leki dopalacze 1200.jpg
Kary za dopalacze. Czy należy je zaostrzyć?

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Ernest Zozuń 
Goście: prof. dr hab. Bożena Cukrowska (kierownik Pracowni Immunologii w Zakładzie Patologii w Centrum Zdrowia Dziecka), Aleksandra Kurowska (redaktor naczelny "Polityki zdrowotnej"), Alicja Kalińska (doradca żywieniowy, Setpoint), Maria Zarzycka (terapeutka uzależnień, Ośrodek Psychoterapii i Terapii Uzależnień "Olcha"), Jarosław Kowal (zastępca dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie)
Data emisji: 20.02.2018
Godzina emisji: 12.07

kw/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy szczepię się przeciw grypie?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 16:00
Od początku października na grypę zachorowało ponad dwa miliony Polaków. Jest powód do niepokoju? Czy to norma?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy postawić granicę w stosowaniu medycyny u zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 14:00
Najnowocześniejsze metody leczenia weszły do weterynarii. Prześwietlenia, rezonansy magnetyczne, najbardziej skomplikowane badania to już codzienność.
rozwiń zwiń