X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe przepisy do walki z faszyzmem?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 13:30
Polski rząd powołał zespół do walki z przejawami faszyzmu i innych ideologii totalitarnych. Mają w nim zasiąść m.in. przedstawiciele powołani przez resorty kultury, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych.
Audio
  • Czy nowe przepisy ułatwią walkę z faszyzmem? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/rkl_foto

W zespole pracować będą też przedstawiciele ABW i policji. Powstanie grupy ekspertów zaproponował minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, ma ona przejrzeć wszystkie przepisy i wypracować skuteczne sposoby ich wykorzystania. A być może będzie trzeba napisać nowe.


skinheads skrajna prawica faszyzm nazizm free 510.jpg
Czy neonazizm w Polsce to problem marginalny?

– Jeżeli chodzi o zespoły pracujące, to mamy ich dość dużo. Tak samo przepisów. Najważniejsze jest to, aby je dobrze stosować i wykorzystywać. Wiadomo od dawna, że w Polsce działają organizacje faszystowskie. Jasne jest, że urządzają swoje imprezy. Wiadomo, kiedy i gdzie to robią, ale nikomu nie przychodzi do głowy, żeby coś z tym zrobić. Teraz trzeba pokazać, że różne objawy przyzwolenia się kończą – tłumaczył dr Tomasz Kasprowicz, wiceprezes fundacji Res Publica Nowa.

Propagowanie zakazanych symboli będzie karane i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Prof. Piotr Kruszyński obrazowo przedstawił ten problem. – Przyjmijmy, że założę koszulkę z symbolami Związku Radzieckiego, to ludzie będą się pukać w głowę i to wszystko. Jeżeli zakupię takich koszulek sto i będę je rozdawał przechodniom, to wtedy będzie to rozpowszechnianie – wyjaśnił prawnik. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Ernest Zozuń 
Goście: dr Tomasz Kasprowicz (wiceprezes fundacji Res Publica Nowa), dr Kazimierz Kik (politolog), Grzegorz Lewicki (ekspert Fundacji Pułaskiego), Dominik Owczarek (analityk Instytutu Spraw Publicznych), prof. Piotr Kruszyński (prawnik, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 21.02.2018
Godzina emisji: 12.07

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy nad polityczną agresją można zapanować?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 13:30
O atakach na biura poselskie słyszymy coraz częściej. Ofiarą jednego z nich padła posłanka .Nowoczesnej Kornelia Wróblewska. Niedawno jeden z marszów w Warszawie zakończył się atakiem na siedzibę Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w budowie Muzułmańskiego Centrum Kultury widzę coś złego?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 14:00
Arabia Saudyjska ma sfinansować budowę Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku. – Inwestycja jest prezentem dla polskich Tatarów – tłumaczy mufti Tomasz Miśkiewicz, dodając, że Tatarzy od 600 lat żyją zgodnie i w harmonii w Polsce.
rozwiń zwiń