Czy projekt Fundacji Życie i Rodzina należy przyjąć?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 13:00
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości zajęła się projektem nowelizacji ustawy aborcyjnej, pod którym Fundacja Życie i Rodzina zebrała 830 tysięcy podpisów.
Audio
  • Czy projekt Fundacji Życie i Rodzina zostanie zrealizowany? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz (C) podczas obrad sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, 19.03.2018. Komisja ma zaopiniować obywatelski projekt Zatrzymaj aborcję, który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu
Przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz (C) podczas obrad sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, 19.03.2018. Komisja ma zaopiniować obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję", który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płoduFoto: PAP/Rafał Guz

shutterstock_1038344089 prawo 1200.jpg
Czy produkujemy za dużo prawa?

Projekt zakłada likwidację prawa do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. W ostatnią niedzielę przed siedzibami biskupów w całej Polsce zorganizowano protesty.

– Podstawą naszej cywilizacji jest poszanowanie prawa do życia. Sytuacja, w której ludzie niepełnosprawni są tego prawa pozbawiani, jest czymś, co nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym społeczeństwie – mówi Jacek Januszewski z Fundacji Życie i Rodzina.

– Jeżeli spojrzymy na ostatnie badania opinii publicznej, to poparcie dla bardziej restrykcyjnych przepisów związanych z wykonywaniem prawa do aborcji w polskim społeczeństwie maleje – twierdzi Paulina Piechna-Więckiewicz z Komitetu Ratujmy Kobiety.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się nasi słuchacze. 

shutterstock_1043735902 samochod pijany 1200.jpg
Jak karać za jazdę pod wpływem narkotyków?

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jacek Januszewski (Fundacja Życie i Rodzina), Mariusz Dzierżawski (Fundacja Pro Prawo do Życia), dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie BABA), Paulina Piechna-Więckiewicz (Komitet Ratujmy Kobiety, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska), Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika), Joanna Scheuring-Wielgus (posłanka, .Nowoczesna)
Data emisji: 20.03.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy zmiany w obowiązującej ustawie ws. aborcji są potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 16:15
Sejm zdecydował o skierowaniu do dalszych prac propozycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję, wprowadzającej zakaz tzw. aborcji eugenicznej. Jednocześnie odrzucono, w pierwszym czytaniu, obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", który zakładał liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klauzula sumienia dla każdego?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 13:30
Senacka Komisja Praw Człowieka pracuje nad zmianami w ustawie o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wychowanie do życia w rodzinie dobrze przygotuje do życia?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 19:00
MEN w nowej podstawie programowej wychowania do życia w rodzinie wprowadziło zmiany proponowane przez różne organizacje społeczne, m.in. Instytut Ordo Iuris.
rozwiń zwiń