X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy projekt Fundacji Życie i Rodzina należy przyjąć?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 13:00
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości zajęła się projektem nowelizacji ustawy aborcyjnej, pod którym Fundacja Życie i Rodzina zebrała 830 tysięcy podpisów.
Audio
  • Czy projekt Fundacji Życie i Rodzina zostanie zrealizowany? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz (C) podczas obrad sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, 19.03.2018. Komisja ma zaopiniować obywatelski projekt Zatrzymaj aborcję, który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu
Przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz (C) podczas obrad sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, 19.03.2018. Komisja ma zaopiniować obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję", który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płoduFoto: PAP/Rafał Guz

shutterstock_1038344089 prawo 1200.jpg
Czy produkujemy za dużo prawa?

Projekt zakłada likwidację prawa do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. W ostatnią niedzielę przed siedzibami biskupów w całej Polsce zorganizowano protesty.

– Podstawą naszej cywilizacji jest poszanowanie prawa do życia. Sytuacja, w której ludzie niepełnosprawni są tego prawa pozbawiani, jest czymś, co nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym społeczeństwie – mówi Jacek Januszewski z Fundacji Życie i Rodzina.

– Jeżeli spojrzymy na ostatnie badania opinii publicznej, to poparcie dla bardziej restrykcyjnych przepisów związanych z wykonywaniem prawa do aborcji w polskim społeczeństwie maleje – twierdzi Paulina Piechna-Więckiewicz z Komitetu Ratujmy Kobiety.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiadali się nasi słuchacze. 

shutterstock_1043735902 samochod pijany 1200.jpg
Jak karać za jazdę pod wpływem narkotyków?

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Jacek Januszewski (Fundacja Życie i Rodzina), Mariusz Dzierżawski (Fundacja Pro Prawo do Życia), dr Anita Kucharska-Dziedzic (Stowarzyszenie BABA), Paulina Piechna-Więckiewicz (Komitet Ratujmy Kobiety, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska), Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika), Joanna Scheuring-Wielgus (posłanka, .Nowoczesna)
Data emisji: 20.03.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:


Czytaj także

Czy zmiany w obowiązującej ustawie ws. aborcji są potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 16:15
Sejm zdecydował o skierowaniu do dalszych prac propozycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję, wprowadzającej zakaz tzw. aborcji eugenicznej. Jednocześnie odrzucono, w pierwszym czytaniu, obywatelski projekt komitetu "Ratujmy Kobiety 2017", który zakładał liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klauzula sumienia dla każdego?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 13:30
Senacka Komisja Praw Człowieka pracuje nad zmianami w ustawie o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wychowanie do życia w rodzinie dobrze przygotuje do życia?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 19:00
MEN w nowej podstawie programowej wychowania do życia w rodzinie wprowadziło zmiany proponowane przez różne organizacje społeczne, m.in. Instytut Ordo Iuris.
rozwiń zwiń