X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy grill to najlepsza rozrywka na wielką majówkę?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 14:35
Wystarczyło się dobrze zorganizować i wielką majówkę zacząć już w kwietniu. Można mieć aż 9 dni wolnych i czas na…  No właśnie, na co?
Audio
  • Jak Polacy spędzają majówkę, tylko przy grillu? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: FamVeld/Shutterstock

Grillowane lody 1000.jpg
Nie tylko karkówka. Lody, tofu i inne nietypowe przysmaki z grilla

To nie święta, zatem nie trzeba organizować świątecznych spotkań rodzinnych, nie trzeba robić porządków i kupować prezentów. Zatem co trzeba? Trzeba wyszorować grill! Bo Polacy będą spędzać majówkę najczęściej u rodziny i znajomych (24 proc. respondentów), w domu (23 proc.) lub na działce (22 proc.). Wybierają więc najbardziej ekonomiczne warianty, czyli grill. 

– Nie tylko można, ale nawet trzeba być zdrowo i smacznie najedzonym. Grill można pod to podciągnąć, o ile oczywiście dostosujemy się do kilku punktów. Tradycyjny węglowy grill nie jest najzdrowszą formą obróbki jedzenia – przypominała Justyna Marszałkowska-Jakubik, dietetyk. Gdy tłuszcz z mięsa skapuje na żarzące się węgle powstają szkodliwe substancje. Problem, jak radzi gość Kuby Strzyczkowskiego, można wyeliminować grillując chude mięso, ryby czy warzywa. 

grill 1000x667.jpg
Grill na balkonie, w lesie, na plaży. Co na to przepisy?

Muzyk Krzysztof Piasecki zachęcał, aby oprócz czasu na grilla znaleźć chwilę na aktywności. Bardzo istotne jest, jego zdaniem, odpowiednie zaplanowanie odpoczynku. – Jak człowiek zaczyna się decydować czy ma jechać na rowerze, biec, iść czy żeglować to już w samym faktem zastanowienia spala tyle kalorii, że potem już nie ma powodu, żeby wykonywać, którąś z tych czynności – argumentował. 

Jaka powinna być dobra dieta? Czy smażenie na aluminiowych tackach jest zdrowe? I dlaczego niezdrowe jedzenie jest tak smaczne? O tym wszystkim usłyszą Państwo w nagraniu audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze. 

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi:  Kuba Strzyczkowski
Goście: Justyna Marszałkowska-Jakubik (dietetyk, portal zdrowonajedzeni.pl), Krzysztof Skiba (muzyk), Andrzej Faliński (Forum Dialogu Gospodarczego), Krzysztof Piasecki (muzyk, konferansjer), Michał Ogórek (publicysta), Krzysztof Matusiak (Klub Miłośników Gór)
Data emisji: 30.04.2018
Godzina emisji: 12.07

gs/ml

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Czy pobieranie opłat klimatycznych jest uczciwe?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 13:00
Zakopane przegrało sądowy spór z turystą, który uważał, że powietrze w mieście jest tak fatalne, że nie powinien płacić opłaty klimatycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kupuję za dużo jedzenia, które się marnuje?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 08:50
Wielu wolontariuszy w całej Polsce będzie zbierać produkty żywnościowe, które zostały w domu po świętach. Jedzenie trafi do bezdomnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polacy lubią swoją pracę?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 13:00
Bezrobocie mamy nieduże – 6,7 procent. O pracę i jej zmianę łatwo, a jednak tylko 37 procent Polaków jest szczęśliwych w swojej.
rozwiń zwiń