X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stała amerykańska baza wojskowa w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 14:21
Nasze Ministerstwo Obrony Narodowej złożyło Stanom Zjednoczonym propozycję, by na terytorium Polski na stałe stacjonowała amerykańska dywizja pancerna.
Audio
  • Amerykańskie wojsko na stałe w Polsce? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
Gdańsk, 17.11.2017. Amerykański sprzęt wojskowy rozładowany z pokładu statku Armii Stanów Zjednoczonych USS Resolve w Porcie Gdańsk
Gdańsk, 17.11.2017. Amerykański sprzęt wojskowy rozładowany z pokładu statku Armii Stanów Zjednoczonych USS Resolve w Porcie GdańskFoto: PAP/Adam Warżawa

żołnierze 1200.jpg
Polacy mogą czuć się bezpiecznie?

Pomysł został przedstawiony członkom amerykańskiego Kongresu, którzy niedawno odwiedzili Polskę. Nieoficjalnie dyplomaci NATO uważają, że projekt może naruszać Akt Stanowiący między NATO a Rosją. Ale z drugiej strony litewski resort obrony popiera ideę stałej obecności wojsk USA.

– Mamy żołnierzy amerykańskich w naszym kraju i jest to obecność rotacyjna, tymczasowa. Wiąże się to z odpowiedzią na działania i prowokacje Rosji. Wydawało się, że te siły nie będą musiały długo stacjonować, bo ich obecność w pewien sposób przywoła Rosjan do porządku. Niestety, tak się nie dzieje. Trzeba się zastanowić, czy nie jest to pora, aby wojsko amerykańskie na stałe funkcjonowało w naszym kraju – mówi gen. Roman Polko, były dowódca jednostki GROM i były zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

– Od wielu lat wszystkie rządy zabiegały o obecność stałą wojsk amerykańskich. Wierzę w to, że Amerykanie będą konsekwentni i tę brygadę rozmieszczą. Ich obecność ma wymiar polityczny, który służy koncepcji NATO mówiącej, że państwa Traktatu Północnoatlantyckiego będą chronić swoich sojuszników – uważa gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której oprócz ekspertów wypowiedzieli się nasi słuchacze.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: gen. Roman Polko (były dowódca jednostki GROM, były zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego), gen. Waldemar Skrzypczak (były dowódca Wojsk Lądowych), ppłk Krzysztof Przepiórka (były oficer jednostki GROM), Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute), Tadeusz Wróbel (publicysta, "Polska Zbrojna"), dr Krzysztof Skusiewicz (Instytut Bezpieczeństwa Narodowego Społecznej Akademii Nauk)
Data emisji: 4.06.2018
Godzina emisji: 12.07

kw/mk

Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

Czytaj także

Polacy mogą czuć się bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 14:35
Proces rozmieszczania grup batalionowych na wschodniej flance NATO ma rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy odczuwam poprawę sytuacji materialnej?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 13:00
Główny Urząd Statystyczny opublikował raport pod tytułem "Sytuacja gospodarstw domowych w 2017 roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Srogie kary dla właścicieli psów?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 13:30
Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało zwiększenie sankcji "dla nieodpowiedzialnych opiekunów zwierząt". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz palenia przy dziecku w samochodzie?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 13:15
Zakaz palenia papierosów w samochodzie, zgodnie z kodeksem drogowym, dotyczy kierowców zawodowych, którzy zajmują się przewożeniem osób. Ale! Ministerstwo Zdrowia rozważa pomysł rozszerzenia zakazu.
rozwiń zwiń